XS půjčka: Recenze a zkušenosti

Na trhu finančních produktů se XS půjčka objevila poměrně nedávno jako novinka, kterou nabízí společnost Provident. V čem tkví výhody této půjčky? Proč byste si měli vybrat právě ji? A jak půjčku hodnotí lidé, kteří s ní mají nějaké zkušenosti?

V první řadě se zaměříme na to, co vám může půjčka nabídnout:

  • Půjčíte si       2000–5000 Kč.
  • Peníze dostanete buď v hotovosti, nebo na účet, na to závisí cena půjčky.
  • Doba splatnosti je 3 měsíce.
  • Můžete si zvolit buď týdenní splátky, kterých bude celkem 12, nebo splátky měsíční, které budou tři.

Co musíte udělat, pokud máte o úvěr zájem?

V první řadě vyplníte online žádost na internetu a odešlete ji. Na základě vyplněné žádosti se vám ozvou operátoři poskytovatele a projednají s vámi podrobnosti a domluví další postup. Je-li půjčka schválena, dostanete peníze. V případě hotovostní platby vás v místě vašeho bydliště navštíví pracovník společnosti Provident. U půjčky na účet se částka zasílá do banky. Stejně to funguje i během splácení.

Do registru dlužníků se nenahlíží

Jaké výhody zdůrazňují lidé, kteří mají s XS půjčkou zkušenosti? Především akce, při kterých dostanete půjčku zdarma, pokud ji splatíte do jednoho měsíce. Dále i to, že na půjčku dosáhnete i tehdy, máte-li z minulosti záznam v rejstříku trestů. Do registru dlužníků se totiž nenahlíží. Také nepotřebujete ručitele.

Výhodnější jsou měsíční splátky

Naopak za nevýhodu klienti považují, že si můžete půjčit maximálně 15 000 Kč a není možné si zvolit jinou délku splatnosti než 3 měsíce. Nedostatkem je podle nich i vyšší RPSN, které závisí na způsobu splácení. Část splátky činí úrok, část náklady na administrativu. V případě týdenních splátek je vyšší, dosahuje 290,59 %, u měsíčních splátek činí méně, celkem 173,84 %. Proto je výhodnější splácet ve třech měsíčních splátkách.