Sberbank CZ – recenze a zkušenosti

Společnost Sberbank CZ na našem trhu působí už od roku 1993, tedy před dvacet let, ovšem do února 2013 pod názvem Volksbank CZ. 1. Ledna 1997 se přitom stala akciovou společností, která disponuje licencí České národní banky. Stručná charakteristika říká, že Sberbank CZ má postavení obchodní banky, která nabízí různé finanční produkty, a to jak pro soukromé osoby, tak i firmy. Její filozofie říká, že není pouze poskytovatelem bankovních produktů, ale snaží se sloužit hlavně jako poradce v oblasti financí.

Účty a úvěry

Nabízí FÉR účet pro fyzické osoby, a to ve třech variantách. Příznivé jsou poplatky za jeho vedení, které dosahují maximálně 133 Kč, výběry z bankomatů jsou zdarma. Druhý produktem jsou FĚR půjčky od 20 000 do 500 000 Kč s dobou splatnosti 2-8 let. Při včasném splácení RPSN činí 11,34 %, což je výhodou. Pro vyřízení úvěru jsou potřeba dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmech.

Jasná politika a pestrá nabídka

Výhodou je podle klientů silné zázemí mateřské společnosti (jediným vlastníkem je od února 2012 ruská banka Sberbank), dále jasná a přehledná finanční politika, kdy vás nečekají žádná překvapení v podobě skrytých poplatků. Také můžete při aktivním využívání platební karty získat až 500 Kč měsíčně na spoření. Plusem je velmi pestrá škála nabízených finančních produktů. Kromě účtů a úvěrů to je také hypotéka v různých podobách (Hypotéka bez starostí, refinancování hypotéky, Americká hypotéka, Předhypoteční úvěr), ale i pojištění (životní, majetkové, cestovní) a spořicí produkty (spořicí účet, termínovaný vklad, stavební spoření). Samozřejmostí je internetové bankovnictví a veškeré výhody s ním spojené. Na druhou stranu určitou nevýhodou je malý počet poboček v ČR a některé poplatky u účtu ve variantě Start (FÉR účet).