Vyplatí se půjčka od Provident Financial?

Znáte tu situaci, kdy se Vám rozbije pračka a zároveň například televize a vy nemáte dostatečnou rezervu na pokrytí takto vzniklých nákladů? Jak to řešíte? Někteří lidé si půjčí v rámci rodiny, jiní už jdou do banky a nejhorší možností, jak financovat tyto nenadálé náklady, je vzít si půjčku od nebankovní společnosti jako např. Provident Financial.

Zdánlivá cesta z problémů

Lidem toto řešení připadá nejlepší a to z více důvodů. Hlavním důvodem je rychlost, takže již do dvou dnů můžete mít peníze v hotovosti u Vás doma, kam je přiveze obchodní zástupce. Nikdo nebude zjišťovat důvod, kvůli kterému si půjčujete, ani zda jste v registrech dlužníků či za Vás má kdo ručit.

Smrtící poplatky?

Společnost má jako cílovou skupinu lidi, kteří již měli  v minulosti nějaký problém a něco někde dluží. Tato finanční injekce s padesátiprocentní RPSN se Vám může velice prodražit a splácet ji začínáte hned následující týden od poskytnutí úvěru. Pro splátku si každý týden přijede obchodní zástupce Providentu, který k Vám poté přijde ještě minimálně 44krát. Nejkratší doba splácení půjčky je totiž 45 týdnů a tato služba přivezení a odvezení není započítána v RPSN a bude Vás stát dalších osm až deset tisíc korun. Společnost Provident nabízí na svých stránkách půjčky od 4000 do 80 000 korun při RPSN 49,70%.

Šílené přeplacení

Přeplacení na nejnižším úvěru je 2 800 a při nejvyšším úvěru s dobou splácení 100 týdnů, což je bez čtyř týdnů dva roky, přeplatíte necelých 83 tisíc korun. Pokud jste se dostali do situace, kdy nutně potřebujete využít této či jiných, podobných společností, zvažte také možnost hotovostní a bezhotovostní půjčky. Hotovostní půjčku máte doma do dvou dnů a  bezhotovostní úvěr získáte nejpozději do 13 dnů na svůj účet, při čemž Vám odpadají návštěvy obchodních zástupců a platba jejich ¨doplňkových služeb, které nezapadají do RPSN. Pokud nutně potřebujete půjčit, zvažte nejprve možnosti rodiny, kamarádů a známých, poté bank a až pokud nemůžete jinak nebankovních společností. Přejeme Vám šťastnou ruku při půjčování s dobrým úrokem a minimálním přeplacením.