Ready made – společnost HNED

Nemáte zkušenosti se založením nové společnosti nebo vám zkrátka chybí potřebný čas na vyřízení veškerých formalit? Máte v podstatě jen 2 možnosti – nechat si založit společnost na klíč, kdy za vás vše zařídí specializovaná firma nebo přistoupit k takzvané ready made společnosti, která byla založena s úmyslem prodeje podnikateli, tedy třeba i vám.

Společnost na klíč

Vaši novou společnost založí firma na základě vaší plné moci a vašeho kapitálu. Na konci celého procesu získáte novou firmu, která bude zapsaná v obchodním rejstříku a do rukou dostanete veškeré potřebné dokumenty.

Nespornou výhodou společnosti na klíč je fakt, že založená společnost je kompletně podle vašich představ, například máte možnost si zvolit název firmy podle vlastního uvážení. Pokud nechcete přenechat celý zakladatelský proces na firmě k tomu určené, můžete využít takzvaného asistovaného založení, kdy veškeré záležitosti vyřizujete s tím, že na vás firma dohlíží a kontroluje správnost vašich kroků, takže se nemusíte bát případných chyb plynoucích z vaší nezkušenosti. Cena je v tomto případě velice podobná, jako byste si ji zakládali sami, zahrnuje totiž z velké části především administrativní poplatky, například náklady na ověřování listin nebo výpisy z rejstříků.

Ready made

Ready made společnosti jsou určeny pro podnikatele, které tlačí čas a nechtějí zbytečně čekat na zdlouhavé administrativní kroky, které je nutné absolvovat při zakládání firmy, navíc ready made společnosti jsou již zapsány v obchodním rejstříku.

Jedná se o společnost, která je již zapsaná v obchodním rejstříku a má splacený kapitál. Je tedy možné začít podnikat ihned po jejím převodu, což může být provedeno i během jedné hodiny.

Tato varianta je tedy určena pro podnikatele, kteří chtějí začít s podnikáním ihned a nevadí jim, že si nemohou určit přesné podmínky založení. Velkou výhodou je také to, že nemusíte splatit základní kapitál, který například u akciové společnosti činí dva miliony. V tomto případě je ale potřeba si dát pozor na neseriózní firmy. Ready made by neměla mít ekonomickou a účetní historii a tedy ani žádné dluhy.