Proč si koupit nemovitost v zahraničí?

Proč si koupit nemovitost v zahraničí?

Přemýšlíte do čeho investovat peníze? Jestliže máte rádi cestování a chcete strávit svou dovolenou ve vlastním domě za hranicemi České republiky, kupte si nemovitost v zahraničí.

Obliba nákupu nemovitostí v zahraničí mezi Čechy stále roste

Doba, kdy Češi vlastnili kromě svého bytu také chalupu na Sázavsku, jsou již pryč. Stále více totiž stoupá obliba nákupu nemovitostí v zahraničí. Z průzkumů vychází najevo, že nemovitost v zahraničí vlastní desítky tisíc Čechů. Následně tyto stavby využívají k vlastní rekreaci, někdy je pronajímají a výjimkou není ani kombinace obojího. Díky tomu mají jistotu toho, že jejich nemovitost nechátrá a ještě jim přináší příjemný profit.

Proč je nákup nemovitosti v zahraničí dobrý nápad?

Láká vás vlastnit malý domek u pláže nebo snad chaloupku v Alpách? Svého snu se rozhodně nevzdávejte. Vlastnictví nemovitosti v zahraničí je má řadu výhod. Jakých?

Ceny nemovitostí v zahraničí jsou mnohdy nižší než v Česku

Ceny domů a bytů v zahraničí jsou velmi příjemné. Někdy je dokonce mnohem levnější koupě nemovitosti v zahraničí než v České republice. Proč si tedy nepořídit nádherný domek u moře, místo malého bytu v Praze?

Investice, které nebudete litovat

Z dlouhodobého pohledu se jedná o zajímavou investici, které nebudete litovat a ještě na ni vyděláte.

Obavy o budoucnost a pojistka na horší časy

Někteří lidé nakupují domy v zahraničí ze strachu z budoucnosti. Pokud by se například historie opakovala, mohli by světovou pandemii v klidu přečkat ve vlastním v blízkosti oceánu či klidné přírody a neriskovat nákazu.

Splnění snu o bydlení v cizí zemi

V mnoha případech se jedná o splnění dlouhodobého snu. Toužili jste vždy zapustit kořeny v jiné zemi, ale neměli jste k tomu odvahu ani dostatek finančních prostředků, ale nyní vám schází již pouze ta odvaha? Jděte do toho!

V jaké zemi si Češi nakupují nejvíce nemovitosti?

Která země je pro Čechy z pohledu nákupu nemovitostí nejatraktivnější? Správnou odpověď na tuto otázku uhodne pravděpodobně většina z vás. Státem, který je pro Čechy při nákupu nemovitostí v zahraničí nejoblíbenější, je totiž Chorvatsko. Místo, kam se ročně vydávájí Češi ve velkém, protože Jadran je blízko, ceny jsou srovnatelné s cenami u nás a je tam zkrátka krásně. Na druhém místě v žebříčku oblíbenosti se nachází Španělsko a po něm následuje na třetí příčce Rakousku. To je atraktivní zejména pro sportovce, kteří sem rádi jezdí za Alpami.

Jak na nákup nemovitosti za hranicemi Česka?

Nákup domů a bytů v zahraničí má samozřejmě svá pravidla, která vycházejí ze zákonů dané země a jimiž se musíte řídit. Na prodej nemovitostí v zahraničí se dokonce již specializují některé české  realitní kanceláře, které vám pomohou s celým procesem. Vy tak nemusíte mít obavy z jazykové bariéry a dalších nejasností, které mohou během nákupu nastat například z neznalosti místních zákonů a zvyklostí.

Proč spolupracovat s realitní kanceláří?

Kromě snazší komunikace vám spolupráce s realitní kanceláří při hledání té správné nemovitosti v zahraničí přinese také širší nabídku. Některé databáze jsou přístupné pouze makléřům a běžný smrtelník se k nim nedostane.

Máte k dispozici větší finanční obnos, který chcete investovat do něčeho smysluplného, co vám může přinášet pravidelný zisk a také sloužit k odpočinku? Investujte do nemovitosti v zahraničí a splňte si svůj dávný sen. S celým procesem vám může pomoci realitní kancelář, jež se na prodej nemovitostí v zahraničí specializuje a vy se tak nemusíte ničeho obávat.

Zdroj textu: forbes.cz, www.penize.cz

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *