Práce na živnostenský list: Jaké má výhody?

Jsou lidé, kteří jsou v zaměstnání maximálně spokojení, oddělají si svých osm hodin, odejdou domů a nemusí se dále o nic starat. Jsou ale i lidé, kterým vadí ta svázanost. Přeci jen jako zaměstnanec musíte poslouchat svého šéfa. Být v práci v danou hodinu, musíte o volno žádat a vysvětlovat, proč jej vlastně chcete a někdy si nemůžete ani dovolit onemocnět, protože práce nepočká.

Už vás tedy napadlo, že byste si mohli šéfovat sami? Díky živnostenskému listu si můžete plnit sny.

Sám sobě svým pánem

Práce jako OSVČ má řadu výhod. K tomu samozřejmě patří i jisté povinnosti, protože pokud se vám nebude dařit nebo budete nezodpovědní, dostanete sami sebe do značných potíží. Ale dobrou zprávou je, že pokud se úplně maximálně nezadlužíte, můžete podnikání pověsit kdykoliv na hřebík a zase se vrátíte do práce.

Ohlášení živnosti stojí jen tisícovku, navíc k tomu nikoho nepotřebujete, můžete si tedy s minimálními náklady začít podnikat a žít si svobodnějším, a dost možná i spokojenějším životem. I když je to možná lákavé, zvažte ale všechna pro a proti.

Do práce, kdy chcete

Výhodou práce na živnost je jistě to, že už vám nikdo nebude nakazovat, kdy do práce musíte přijít. Můžete pracovat, kdy chcete, jak dlouho chcete a odkudkoliv chcete. Jako OSVČ můžete pracovat z domova. Práci si rozvrhnout libovolně, jak zrovna potřebujete. A když budete chtít volno, prostě si ho uděláte. To zní lákavě, že?

Jenže už za vás nikdo nebude hlídat, kolik hodin odpracujete, a taky si budete muset sami ohlídat odvody zdravotního a sociálního pojištění.

Kolik si vyděláte, je jen na vás

Pokud si ale v práci často říkáte o přidání peněz a vaše prosby nejsou vyslyšeny, při práci na živnostenský list toho budete ušetřeni. Budete mít totiž tolik peněz, kolik budete chtít, sami si ovlivníte výši výdělku. Jde jen o to, jak budete šikovní. Na dani z příjmu, zdravotním a sociálním pojištění pak můžete výrazně ušetřit jen tím, že využijete výdajový paušál.

Když se stanete živnostníkem, můžete navíc dělat všechno to, co jste vždycky chtěli. Splnit si sen může být hodně jednoduché, i když ani zde to bez zodpovědnosti a šikovnosti nepůjde.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *