PPF banka – recenze a zkušenosti

Finanční skupina PPF, orientovaná na investice do řady různých odvětví včetně například nemovitostí, energetiky, zemědělství, těžby nerostů až po maloobchod a pojišťovnictví, zahrnuje také PPF banku a.s. Ta nabízí potenciálním klientům poradenství a služby v bankovní sféře. Orientuje se především na střední a větší firmy.

Běžný účet i internetové bankovnictví

Nabízí běžný účet pro fyzické osoby v rámci privátního bankovnictví PPF banky. Za vedení účtu klient neplatí nic, ovšem účtují se poplatky za jednotlivé operace. Kromě běžného účtu jsou k dispozici i termínované vklady. Velmi zdatně se banka pohybuje i v oblasti internetového bankovnictví, které v případě PPF banky disponuje velmi dobrým zabezpečením.

Silné zázemí a účet zdarma

Jaké jsou výhody banky, jaké s ní mají klienti zkušenosti? Naprosto jednoznačnou výhodou je velmi silné zázemí mateřské skupiny. Díky tomu banka odolá jakýmkoli výkyvům finančního trhu. Klienti oceňují hlavně vedení účtu zdarma. Kladně také hodnotí skutečnost, že každý má svého bankéře.

Za operace na účtu platíte

Naproti tomu je nevýhodou, že se platí za operace probíhající na běžném účtu. Ve většině bank je tomu obvykle naopak než zde: Za vedení účtu se platí, ale operace jsou zdarma. Především to platí v internetovém bankovnictví – tam máte u většiny bank operace zdarma. U fyzických operací, například při vkladech hotově na pobočku, tam platíte za operaci všude. U PPF ale vše funguje tak, že platíte za každou jednotlivou operaci, ovšem skutečnost, že banka vede váš účet, vás nestojí nic.

Vyplatí se lidem s více aktivy

Další nevýhodou je skutečnost, že banka není příliš orientovaná na běžné klienty disponující jenom jediným účtem s minimem operací. Mnohem více ji ocení klienti, kteří mají široké portfolio aktiv, kterými disponují a chtějí si je chránit a díky nim násobit své zisky.