Oddlužení nemovitostí

Do dluhů se dnes může dostat v podstatě každý. A rozhodně to není nic příjemného. Zvláště v souvislosti s tím, kdy se dluhů týká i naše nemovitost. V tomto případě je několik postupů, jakými se vydat. Nazýváme je jako oddlužení nemovitosti. Tím prvním je snaha o domluvu s věřitelem, která ale není zase až tak ideální cestou, jelikož ne každý věřitel k tomu přistoupí. Jaké jsou ty další cesty?

Kontaktujte společnost, která oddlužení nemovitostí nabízí

S druhou možností přichází segment nebankovních půjček. Zde najdeme hned několik konkrétních poskytovatelů, kteří se dnes zaměřují primárně na to, že dokážou nabídnout oddlužení nemovitosti. Jak vše probíhá? V podstatě tak, že nám dokážou dát půjčku, kterou následně použijeme na uhrazení našich konkrétních závazků. Ty můžeme definitivně eliminovat a přitom nám nemovitost nadále zůstává. Jedinou naší povinností je tedy dále splácet onu záchrannou půjčku. I když nemusí patřit mezi ty nejvýhodnější na trhu, několik výhod je s ní přece jenom spjatých. A to konkrétně tyto:

  • Dá se vyřídit bez registrů i potvrzení příjmu
  • Dokáže být poskytnuta i na nemovitost v exekuci
  • Umí uhradit veškeré naše dluhy

Jít lze také zákonnou cestou oddlužení nemovitosti

Zde mluvíme o takzvaném osobním bankrotu. Tedy o procesu, který je spojený s tím, že své dluhy budeme během pětiletého období postupně hradit. Ty co neuhradíme, nám mohou být odpuštěny. Jelikož jsme díky tohoto procesu chráněni i před exekutory, stejně jako před současnými věřiteli, může být toto oddlužení nemovitosti také poměrně zajímavou cestou. Zde se ale neobejdeme bez žádosti a jejího chválení. S tím je spojena alespoň nutnost příjmu, ze kterého budeme naše dluhy postupně splácet. Ne vždy je získat souhlas konkrétného soudu tak jednoduché, jak si v daném případě mnoho žadatelů myslí. Pokud ho získáme, je to cesta, jak začít s čistým štítem.