Recenze P2P půjčky Zonky

P2P půjčky jsou v dnešní době velkým hitem. A to z toho důvodu, že si nepůjčujeme od konkrétních společností, ale z toho důvodu, že si půjčujeme od konkrétních lidí. A jedním z aktuálně nejnovějších hráčů na trhu je i společnost Zonky. Za ní stojí známý nebankovní poskytovatel Home Credit, který už je sám o sobě jistotou celková stability. Tato společnost však peníze nepůjčuje, jelikož na konkrétní poptávky se skládají samotní investoři. A jak vše funguje? Naše recenze P2P půjčky Zonky vám to přiblíží.

Potřebujete si půjčit peníze?

Pokud ano, je postup poměrně jednoduchý. Je spojený s faktem, že si můžete celkem hravě požádat o peníze online, rychle a jednoduše. Následně jste prověřeni, což spočívá nejenom v nahlížení do registrů, ale i s ověřením vašeho příjmu. Naše recenze P2P půjčky Zonky tedy uvádí, že prověřování je poměrně složité. Druhou stranu platí, že pokud projdete, máte jistotu nízké úrokové sazby. Některé se pohybují na hranici nižších jednotek procent, díky čemuž se mohou rovnat třeba i hypotékám. Ty běžné rozhodně strčí do kapsy i úvěry bankovní, jelikož mohou být pod desetiprocentní hranící.

Navíc platí, že si sami můžete zvolit, kolik peněz potřebujete. S tím je spojený také fakt, že můžete uvést příběh i důvody, což může investora motivovat k tomu, aby vám peníze zaslali.

Naše recenze P2P půjčky Zonky nezapomíná ani na investory

Nezapomínáme ani na druhou skupiny, která je ta investorská. Velkou výhodou je to, že lze investovat v podstatě jakoukoliv sumu. A to od 200 korun českých. Také je výhodou, že Zonky samotného žadatele o peníze důkladně prověří a udělí mu konkrétní rating. Ten souvisí nejenom s úrokem, který můžete vydělat, ale i s celkovou rizikovostí investice. Ty jsou děleny do několika kategorií, a to těchto konkrétních:

  • A** – minimální riziko
  • A* – velmi nízké riziko
  • A++ – nízké riziko
  • A+ – nízké riziko
  • A – nižší riziko
  • B – střední riziko
  • C – vyšší riziko
  • D – rizikové

Comments are closed.