Nebankovní konsolidace půjček

Pokud máte dluhy a nezvládáte, jste v prodlení se splácením, nebankovní konsolidace pro vás může být řešením. Díky sloučení si zajistíte nižší měsíční splátky nebo si prodloužit dobu splatnosti.  Pro schválení nemusí, ale může být požadováno ručení nemovitostí. Pokud takovou nemovitost nemáte, může vám pomoci ručitel, který nějakou nemovitost vlastní. Pokud je tato nemovitost ve společném jmění manželů, je nutné, aby ručitelem byli oba manželé. Jako zástava může být přijat i družstevní byt.

Jaké jsou parametry pro konsolidaci se zástavou a bez zástavy?

Pokud vyberete vhodnou společnost, můžete se dostat na úrok od 7,99% RPSN je pak  9,71 – 43,7 %.  Není zde prováděna lustrace v registrech typu SOLUS a není potřeba dokládat příjemMinimální částka se pohybuje kolem 100.000 Kč, nejvyšší okolo 5.000.000 Kč.  Doba splácení je obvykle 12 – 240 měsíců. K žádosti se pak případně přikládá výpis z katastru nemovitostí kvůli zřízení zástavního práva.

Jak si vybrat tu správnou společnost?

Velmi důležité je zajistit si maximum informací, než se pro nebankovní konsolidaci rozhodnete. Na webových stránkách je dobré si ověřit jejich kontakty a produkty, které je skutečně možné realizovat. Dobrým znamením je také to, zda má ona společnost fyzicky fungující kancelář a informace o osobách, které jsou zodpovědné za její chod.  Dále mají tito věřitelé často k dispozici online kalkulačky, detaily o celém průběhu konsolidace, tudíž kdo komu platí, přes čí účty peníze jsou, výše úrokových sazeb a RPSN, výše smluvních pokut a úroků z prodlení. Vhodné je i informovat se o tom,  jak je ze strany věřitele řešena případná platební neschopnost dlužníka a tolerance doby nesplácení nebo částečné úhrady splátek a též si vyhledejte recenze současných klientů.

Na co si dát pozor?

Před tím, než cokoliv podepíšete, velmi pečlivě přečtěte smlouvu a obchodní podmínky, které jsou její nedílnou součástí. Pokud je ve smlouvě rozhodčí doložka, informujte se o důvěryhodnosti rozhodčího soudu a rozhodců. Společnost by vám po vypracování konkrétní nabídky měla dát prostor minimálně 48 hodin na rozmyšlenou.  Pokud přece jen podepíšete smlouvu, u které najdete vady, máte ze zákona možnost od ní do 14 dnů písemně odstoupit bez udání důvodu a jakýchkoliv sankcí.