Co jste možná nevěděli o Bitcoinech?

Pokud se podíváme na seznam nejznámějších virtuálních měn, rozhodně bude dominovat Bitcoin, který patří mezi nejznámější. Jestliže o něm máte základní povědomí, ale zajímají vás podstatná fakta, podívejme se na ně. Tím prvním, čeho se musíme dotknout, to je hodnota Bitcoinů. V době psaní tohoto textu byla hodnota zhruba 1000 dolarů za jeden Bitcoin. Nutno ale říci, že hodnota se neustále mění a poměrně velkým negativem je to, že stále výrazně kolísá.

Bitcoin je jedinečný

Mezi další fakta rozhodně patří jeho jedinečnost. Ta je spojená s tím, že není potřeba žádné třetí strany, aby mohla samotná síť jednoduše fungovat. Stejně tak je lákadlem i to, že se nedá nijak padělat, jako klasické bankovky. A to proto, že Bitcoin je šifrován velmi silným kódem, který můžeme aktuálně označit za neprolomitelný. Navíc zaujme i fakt, že tato virtuální měna je zcela anonymní. A to s ohledem na:

  • Vlastnictví
  • Převody
  • Platby

Klasická těžba se již nevyplatí

Doby, kdy na těžbu Bitcoinu stačil obyčejný domácí počítač, jsou dávno pryč. Aktuálně platí, že těžba na klasickém PC se nevyplatí, a to s ohledem na náklady za elektřinu, které jsou větší, než vytěžená hodnota této měny. Těžba by se mohla vyplatit jenom ve spojení se speciálním počítačem a velmi nízkým tarifem za elektřinu. Mluvíme ale stále jenom o tom, že nebudete v mínusu. Nikoliv o tom, že vyděláte.

Možností využití je stále více

Nejenom, že lze Bitcoin směňovat v rámci různých burz. Nezapomínejme také na to, že s ním lze i platit. Dnes je stále více internetových obchodů, kde ho je možné využívat jako klasickou možnost platby. Není to ale jenom online svět, jelikož jsou i místa, kde s ním zaplatíte klasicky, jako s penězi. Jedno z takových míst najdete třeba i v Praze. Konkrétně je to kavárna označovaná jako Paralelní Polis, kde si lze dát za bitcoiny nápoj, ale i něco dobrého k snědku. Podobná místa dnes existují třeba i v zahraničí.