Proč využít operativní leasing? 5 hlavních důvodů

Pokud se mluví o financování vozu, existuje celá řada možností, jakými se lze vydat. Může být použita hotovost, spotřebitelský úvěr, nebo možnost finančního leasingu. Tím ale cesty nekončí. Stejně tak lze využít i operativní leasing. Proč právě ten? Víme to!

Jednoduché získání vozu

Když vůz financujete klasickou půjčkou, je nutné mnohdy celou řadu věcí dokládat, nebo mít k dispozici větší obnos jako akontaci. Operativní leasing nic podobného nevyžaduje. Vůz tak získáte skutečně jednoduše, po sepsání několika dokumentů. Poté už jenom platíte pravidelné měsíční sumy.

Operativní leasing je výhodný

Nezapomínejme také na výhodnost. V porovnání s různými jinými možnostmi vychází velmi dobře. A to jak s ohledem na to, kdy hledáte vůz i na několik let, tak s ohledem na to, kdy hledáte spíše možnost dlouhodobého pronájmu a běžné autopůjčovny vám nedokážou vyjít vstříc tak, jak potřebujete.

Jenom tankujete

O vůz, který využíváte na základě operativního leasingu, se v podstatě nemusíte jakkoliv starat. Jediné, co je třeba, je tankování paliva. Důvodem je fakt, že spolu s operativním leasingem získáváte řadu výhod, jako je:

  • záruka,
  • povinné i havarijní pojištění,
  • kompletní servisní prohlídky.

Stále novým vozem

Operativní leasing se sjednává na určitou dobu. Obvyklé jsou to dva roky, ale může se jednat i o dobu jinou. Poté máte možnost smlouvu prodloužit a pokračovat dál v placení měsíčních splátek. Nikoliv však u současného vozu, jelikož ten vám bude vyměněný za zcela nový. A to stále dokola. Pokud však po konkrétním modelu zatoužíte, můžete si ho při ukončení smlouvy odkoupit.

Pro soukromé osoby i firmy

Poslední důvod pro operativní leasing je spojený s tím, že takto financovat vůz mohou nejenom firmy, ale také soukromé osoby. Díky tomu si pořízení nového vozu touto cestou může dopřát skutečně každý. Ať už potřebuje užitkové auto do firmy, reprezentativní dopravní prostředek, nebo spíše rodinný automobil.