Mini půjčky

Na trhu se dnes nesetkáme pouze s klasickými bankovními a nebankovními půjčkami v řádech desetitisíců a statisíců. Dnes se setkáme i s takovými, které složí přímo na řešení krátkodobých finančních problémů. Ty mají i svůj specifický název a říká se jim mini půjčky. Jak už sám název samozřejmě napovídá, prioritou u nich budou menší částky. Ty nejčastěji začínají na hodnotě 500 Kč a obvyklé maximum bývá v tomto směru i 10 000 Kč. Jsou ale i výjimky, kdy někteří poskytovatelé nabízejí i dvojnásobek maximální zmíněné částky. Další charakteristikou je poté splácení, kdy se mini půjčky nesplácejí pravidelně, ale jednorázově. Obvyklý termín splatnosti bývá v rozmezí 1 – 30 kalendářních dní.

Jaké jsou podmínky získání?

Ty jsou tím hlavním důvodem, proč je mini půjčka na trhu tak oblíbené. Vše je možné vyřídit z pohodlí domova a tak není třeba nic dokládat. Není třeba doložení příjmu ani informací o zaměstnání, stejně jako není třeba ani nahlížet do bankovních a nebankovních registrů. Vše navíc proběhne během pár minut, z pohodlí domova každého žadatele. A to bez osobních schůzek, stejně jako bez jakékoliv administrativy, která by snad byla spojena s podpisem různých dokumentů. I to je důvod, proč si o peníze požádat a samozřejmě je získat, a to přímo na bankovní účet.

K čemu lze mini půjčky využít?

Primárně je tento typ úvěrů určený k tomu, aby s nimi lidé řešili své krátkodobé finanční potíže a komplikace. Ideálním příkladem může být třeba:

  • Pozdě zaslaná výplata
  • Nevyžití s nižší měsíční výplatou
  • Nečekaný výdaj

Stejně tak ale není problém využít peníze na cokoliv jiného, jelikož se jedná o úvěr, který je v tomto směru neúčelový. V praxi to znamená, že je možné si za získanou sumu i cokoliv koupit, a to bez toho, abychom museli přímo dokládat, co to bylo a kolik to stálo. I to je jedna z výhod, která tuto půjčku doprovází.