Jak tisknout co nejlevněji?

Plánujete si koupit tiskárnu, a hledáte možnosti toho, jak tisknout co nejlevněji? Vše by samozřejmě mělo začínat konkrétním modelem a tím, kolik si vezme buď inkoustové, nebo klasické práškové náplně v případě laserového tisku. Druhým parametrem by měla být možnost nastavení i parametrů tisku, přičemž mezi nejznámější patří tyto tři přednastavené režimy:

  • Nejlepší
  • Standardní
  • Koncept

Jakmile máte správnou tiskárnu vybranou, přijde další problém až ve chvíli, kdy vám dojde její náplň. I ta totiž může následnou cenu ovlivnit.

Z hlediska úspor vedou kompatibilní náplně

Dnešní trh nám nabídne dvě hlavní možnosti. Tou první jsou náplně klasické originální, od známých výrobců na našem trhu. Tím ale současná nabídka nekončí, jelikož stejně tak jsou k dispozici i kompatibilní náplně. V rámci nich nabízíme cartridge i klasické tonery. Jejich výhodou je především nízká cena, a to právě proto, že nejsou přímo spojeny se značkou, a tedy tím, že platíte právě za konkrétní brand. Z hlediska úspory při tisku jsou rozhodně lepší cestou, jak můžete svá náklady šetřit. Máme-li být konkrétní, tak i o desítky procent, což se vyplatí jak při nižším, tak i větším objemu tisku.

Důležitá je také kapacita náplně

Druhým aspektem, který hraje roli při výběru té správné náplně je také to, kolik s ní budeme schopni vytisknout stránek. I to je dobré sledovat a jednoduchým výpočtem zjistit, na kolik vlastně vyjde tisk jedné stránky. Jako příklad může posloužit toner CE285A, se kterým lze při 5% pokrytí vytisknout až 1 600 stran. Vzhledem k ceně to znamená, že jedna stránka nás vyjde na necelých 90 haléřů. Z hlediska domácího nárazového tisku je to poměrně přijatelná hodnota. Samozřejmě jak jsme zmínili, jsou i alternativy této varianty, které vyjdou zhruba na třetinu ceny, což také o třetinu sníží výslednou cenu tisku.