Konsolidace se Citipůjčkou – recenze a zkušenosti

Sloučení, neboli takzvaná konsolidace půjček je v poslední době oblíbenou možností, jak si zvýhodnit úvěry. Díky tomu je možné je spojit v jeden jediný, a díky tomu splácet pouze jednu jedinou částku. Spolu s tím souvisí i to, že můžeme celkově zaplatit méně, nebo splácet i kratší dobu. A jelikož to bylo klienty hojně poptáváno, vznikaly nové a nové možnosti. V tomto směru byla jednou z takových i konsolidace se Citipůjčkou, kterou realizovala banka Citi. Začala s tím v roce 2012, konkrétně v květnu. Jednalo se tak o zcela nový produkt banky, který zájemcům sliboval možnost si vše snížit, třeba měsíční splátky, a to až o 50 procent.

Jaké byly parametry konsolidace?

Pokud se na tuto možnost podíváme konkrétně, tak v tomto směru Citipůjčka nabídla možnost sloučit celou řadu úvěrových produktů, a to jak bankovních, tak i nebankovních. Jediné, co bylo třeba dodržet, bylo rozmezí částek, které bylo stanoveno na 30 – 600 tisíc korun. Samozřejmostí byl i fakt, že v rámci konsolidace nebyl třeba ručitel a podmínky schválení byly podobné, jako vyžadovala klasická Citi půjčka. V tomto směru tedy patřil mezi hlavní podmínky příjem. Dále bylo třeba dodat všechny informace o úvěrech, a to třeba takových:

  • Hotovostní půjčka
  • Bezhotovostní půjčka
  • Spotřebitelský úvěr
  • Kontokorent
  • Kreditní karta

Jak je to dnes?

V dnešní době už možnost sloužení u této banky neexistuje. Jelikož se CitiBank vydala zcela novou cestou, kdy se zaměřuje na kreditní karty, nenabízí ani spotřebitelské a další půjčky, ani možnost jejich slučování. Konkrétní změna nastala na podzim roku 2014, tedy abychom byli konkrétní, jednalo se o datum 1. 10. 2014. Samozřejmě klienti, kteří již měli nebo mají konsolidaci aktivní, ji mají aktivní stále a postupně tak své závazky bance pravidelně splácí, a to bez jakýchkoliv změn. Je změna nepostihla.