Jaké výhody mají kryptoměny?

O kryptoměnách se dnes mluví stále více. Je to pochopitelné, jelikož mohou nabízet celkem zajímavou alternativu k běžným penězům. A jaké jsou jejich hlavní výhody? Podívejte se s námi.

Je jich velké množství

První výhodou, která je s kryptoměnami spojená, je rozhodně jejich množství. A to různých typů. Když se podíváme na tu, která se většině lidí vybaví jako první, je to určitě Bitcoin, Ta ale není jediná, jelikož vybírat si lze z celé řady dalších. Které můžeme označit jako nejznámější? Podívejte se. Jsou to:

  • Peercoin
  • Quark
  • Litecoin

Možnost placení na mnoha místech

S těmi nejrozšířenějšími pochopitelně souvisí i možnost placení na různých místech.  To nejenom v online světě, ale třeba i v běžných obchodech, nebo kavárnách. I to je výhoda kryptoměn. Pokud se podíváme na nejznámější Bitcoin, tak právě s tím je možné platit třeba v kavárně Paralelní polis, stejně jako terminály nedávno zavedla i známá Alza. I to je výhoda pro toho, kdo chce měnu aktivně užívat.

Lze na nich vydělat

Komu se ze samotného počátku doma válí několik Bitcoinů, ten je dnes téměř za vodou. A to proto, že hodnota této kryptoměny výrazně stoupla. A není jedinou. Výhodou tedy je i možnost na nich zajímavě vydělat, a to primárně tím, že je budete držet. Problémem dnes ale nemusí být ani různé spekulace, jako s klasickými měnami na finančních trzích. I to je cesta, jak s kryptoměnou spojit i možnost zajímavého a mnohdy také nemalého výdělku.

Mimo oficiální kanály

Lákadlem kryptoměn je i to, že je nad nimi poměrně malá kontrola. Sice mohou být všechny operace zaznamenány, ale vypátrat konkrétního vlastníka je celkem komplikované – na rozdíl od jiných bezhotovostních převodů. Navíc nejsou kryptoměny obvykle spojeny s žádnými státními regulacemi a jinými zásahy, což je také jedno z pozitiv, pro které je lidé vyhledávají a využívají stále více.