Sklad

Jak zefektivnit práci ve skladu a nenavýšit personální zdroje

Způsoby, kterými lze urychlit čas při logistických činnostech je nespočet. Pokud však byly všechny možné způsoby, jak zvýšit profit skladu z Vaší strany již realizovány, poté může být řeč také o tzv. přídavných zařízeních k vysokozdvižným vozíkům. Jejich obliba každým rokem roste a jsou oblíbené nejen u nás, ale také po celém světě.

Sklad
Sklad

Vzhledem k vysoké pořizovací ceně se jeví jako rozumnější, toto přídavné zařízení dlouhodobě zapůjčit. Pokud jde o nejlepší přídavné zařízení, tak firem, které toto nabízí, není na našem trhu mnoho. Obecně je takových firem spousty, ovšem z recenzí mnohých z nich je patrné, že péče o klienta v tomto odvětví lehce pokulhává. Proto se určitě vyplatí volit ozkoušené a ověřené zprostředkovatele.

V čem tkví výhoda těchto zařízení

Za jednoznačnou výhodu je považována maximálně efektivní manipulace s nákladem, který v danou chvíli na vozíku převážíme. Kromě garance vyšší bezpečnosti práce ve smyslu přesnější manipulace rovněž dále nabízejí:

  • Jednoduchou montáž
  • Minimální náročnost
  • Mechanickou odolnost

Dále je potřeba zmínit, že přídavná zařízení jsou modelována tak, aby byla dokonale skladná, tudíž je v případě potřeby můžete uložit do skladovacích prostor. O tvrdosti materiálu, ze kterého jsou vyráběny není pochyb.

Jaké jsou tedy možnosti

Druhů přídavných zařízení je hned několik, přičemž se vždy jedná o jednoduché a rychle nastavitelné propojení s patřičným vysokozdvižným vozíkem. Můžete např. využívat čelisti na balíky, k jejich pohodlnějšímu přemístění pomocí pevného rámu s profilem dvojitého T. Rovněž lze využít obdobné čelistí na manipulaci s objemnými rolemi.

Svět přídavných zařízení je však tak rozmanitý, že čelistmi určených k přemísťování to určitě nekončí. Dále je možné využít vhodné pozicionéry vidlic, svařovací zařízení, nebo dokonce vícepaletové manipulátory, které při kompatibilním propojením s Vaším vozíkem dokážou obsluhovat více palet najednou.

Zdroj obrázku:
Halfpoint / Shutterstock.com