do jakých drahých kovů investovat

Do jakých kovů se vyplatí investovat a proč?

Chcete v této nejisté době investovat peníze, ale bojíte se, že vaše investice může být kontraproduktivní? Bojíte se nestálosti nemovitostí? Investice do kovů se jeví jako nejlepší vhodnou volbou díky jejich stálosti. Do jakých kovů se vplatí investovat?

Investice do zlata

Zlato si v průběhu času stabilně udržuje svoji hodnotu, což je v inflační době velké plus. Navíc ve stresových obdobích, jako jsou finanční krize, politické napětí nebo pandemie, může cena zlata stoupat, když investoři hledají bezpečnější aktiva. Investice do zlata diverzifikuje investiční portfolio a snižuje celkové riziko. Často vykazuje nízkou korelaci s akciemi a dluhopisy, což znamená, že může poskytnout stabilizující vliv na portfolio v různých tržních podmínkách.

Zlato je mezinárodně uznávaným aktivem a je snadno obchodovatelné na světových trzích. Může být také snadno převedeno na hotovost, což z něj činí likvidní investici. Hlavně má historii dlouhodobého uchování hodnoty. Je to výsledek jeho fyzických vlastností (zlato je nekorodující a neoxidační) a jeho vzácnosti.

Investice do stříbra

Stříbro má širokou škálu průmyslových aplikací, včetně výroby fotovoltaických panelů, elektroniky, bižuterie, stříbrných slitin, lékařství a dalších odvětví. Růst těchto odvětví může zvýšit poptávku po stříbru a podpořit jeho cenu. Takže když hodnota měny klesá, ceny stříbra často stoupají.

Stříbro je obvykle dostupnější než zlato, což umožňuje širšímu spektru investorů vstup do trhu. Cena stříbra je obvykle nižší než cena zlata, takže investoři mohou koupit větší množství stříbra za stejnou cenu. Stříbro je často volatilnější než zlato, což nabízí příležitosti pro obchodníky a investory, kteří hledají rychlejší zisky.

Investice do platiny

Platina se využívá v mnoha průmyslových odvětvích, zejména v automobilovém průmyslu pro výrobu katalyzátorů, které snižují emise z výfukových plynů. Také se používá v chemickém průmyslu, lékařství, bižuterie, a pro výrobu vysokoteplotních materiálů.

Jedná se o velice vzácný kov, který je těžší najít a těžit než zlato nebo stříbro. Většina platiny je těžena v Jihoafrické republice, což znamená, že nabídka může být ovlivněna geopolitickými faktory a stávkami. Stejně jako zlato a stříbro může být platina tedy považována za bezpečné útočiště v době inflace, ekonomické nejistoty a politického napětí.

Investice do mědi

Využití mědi je v dnešní době široké, a to hlavně ve stavebnictví, elektrotechnice, výrobě spotřebičů, telekomunikacích a výrobě automobilů. Růst těchto odvětví může zvýšit poptávku po mědi a podpořit její cenu. Je také často považována za ukazatel stavu globální ekonomiky, protože její poptávka je silně závislá na ekonomické aktivitě. Když ekonomika roste, poptávka po mědi také stoupá.

Hodně také poptávku po mědi zvyšuje oblast elektrifikace a obnovitelných zdrojů energie, jako jsou fotovoltaické panely a větrné turbíny, jelikož se měď používá v elektrických vodičích a kabelech.

Při investování do kovů je důležité mít na paměti, že ceny kovů mohou být ovlivněny mnoha faktory, včetně globálních ekonomických podmínek, politických událostí, měnových politik a změn v technologii. Před samotnou investici je dobré poradit se s nějakým finančním odborníkem přes investice do drahých kovů, který bude mít komplexnější, a hlavně aktuální návrhy, do čeho se vyplatí momentálně investovat nejvíce.

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *