Rodina držící se za ruce na pláži

Životní pojištění: Jak poznáte, že se vyplatí právě vám

Životní pojištění — finanční berlička, která vás podrží v těžkých životních chvílích. V případě smrti v rodině, úrazu či dlouhodobé nemoci. Všechny tyto situace dokáží rodinným rozpočtem silně otřást, životní pojištění se tak rozhodně může hodit. Komu se životní pojištění nejvíc hodí a proč? Přečtěte si v našem článku.

Co je to životní pojištění

Životní pojištění ochrání vás i vaše blízké ve chvílích, kdy se vám něco stane. Ať už se jedná o dlouhodobou nemoc, vážný úraz nebo dokonce smrt. Všechny tyto události s rodinným rozpočtem dokáží pěkně zamávat.

Aby finanční dopady nebyly tak výrazné, je tu životní pojištění. To zaručuje vám nebo vašim blízkým, výplatu pojistného plnění v případě, že pojistná událost nastane.

Druhy životního pojištění

Hlavní cíl životního pojištění je finančně ochránit blízké osoby pojištěného v případě jeho smrti. Není to však jediné, můžete se také připojistit na případy, kdy:

  • potřebujete hospitalizaci,
  • dlouhodobě onemocníte,
  • postihne vás invalidita.

V nabídce pojišťoven také naleznete takzvané investiční životní pojištění. Kromě pojistky zahrnuje také investiční část. Tu můžete využít například jako spoření na důchod.

Pojišťovna vám v tomto případě obvykle nabídne několik investičních strategií podle rizika. Část peněz tak v průběhu trvání smlouvy o investičním životním pojištění zhodnocujete.

Vyplatí se životní pojištění právě vám?

Je hned několik situací, kdy je vhodné o životním pojištění začít uvažovat. Například v momentě, kdy:

  • máte hypotéku nebo jiné dluhy. Vaši nejbližší tak nebudou muset nést těžké břemeno vašich závazků v případě úmrtí.
  • máte rodinu. Zajistíte tak finanční stabilitu vašich dětí v případě úmrtí. A pozor! Životní pojištění můžete zařídit i pro děti samotné.
  • podnikáte na sebe. V případě úmrtí budou vaši nejbližší schopni splatit závazky z vašeho podnikání.
  • máte rizikové povolání.

Tip! Počítejte s tím, že pokud máte vážné zdravotní potíže nebo vysoký věk, pojišťovna vás s největší pravděpodobností nepojistí. Můžete proto alespoň využít úrazové pojištění pro případ úrazu.

Jaké pojištění zvolit?

Je životní pojištění to pravé pro vás? Tak teď už zbývá jediné – vybrat nejlepší nabídku na trhu, která bude odpovídat právě vašim potřebám.

Využijte online kalkulačky pojištění nebo se obraťte na odborníka přes pojištění.

Zdroj náhledové fotografie: FerneyFerreira / Shutterstock.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *