Chcete se naučit německy? Zkuste to tentokrát jinak – online!

Žijeme v době internetové. Na síti se dá dělat a sehnat už prakticky cokoliv – můžeme tam udělat velký víkendový nákup, objednat si svatební šaty, dát si pivo s člověkem z Austrálie nebo si virtuálně procházet ulice New Yorku. Možností je spousta, tak proč se nezačít učit přes internet i jazyk?

Když potřebujete zlepšit své jazykové znalosti, řekněme například němčiny, a nechce se vám dojíždět na kurzy, je právě online výuka skvělým řešením. Co online kurzy němčiny obnášejí? Jak online výuka funguje? V čem je jedinečná? Vše potřebné se dozvíte v dnešním článku.

Kurz němčiny online – jak to funguje?

Jestli nemáte zkušenost s žádnou výukou jazyka distančně, jste možná právem zmatení a skeptičtí k tomu, jak to vlastně funguje. Nemusíte však mít obavy, je to jednodušší, než se zdá. Základem online výuky je připojení k internetu. K samotné výuce se pak můžete připojit přes notebook, tablet nebo v případě konverzačních hodin i přes mobil.

Platforem, přes které se můžete s lektorem nebo lektorkou spojit, je mnoho. Skype je jednoduchý a intuitivní, avšak vyžaduje instalaci. Zoom je pak jednoduchý na ovládání a uživatelsky přívětivé prostředí – v základní verzi je však limitován na 40 minut hovoru. Microsoft Teams je pak nejlépe přizpůsobené prostředí k učení, avšak je trochu obtížné se v něm ze začátku vyznat, a ne každý notebook ho spolehlivě rozjede.

Na začátku vám lektor nebo jazyková škola samozřejmě pomohou s technickou stránkou a pak už můžete svůj kurz němčiny rozjet. Výuka může být velmi různorodá. S lektorem probíráte slovní zásobu, poslech nebo gramatiku. Individuální lekce se vám pak přizpůsobí na míru a můžete mít lekce i několikrát týdně.

Specifika online výuky

Online se můžete učit kdekoliv, ať už z pláže v Karibiku, nebo z chaty v Krkonoších. Nenásilně se vám zvyšuje počítačová gramotnost, kterou můžete využít například v práci. Většina lektorů pak své lekce nahrává, takže se můžete k lekci nebo jejím fragmentům kdykoliv vrátit (a slyšíte i sebe, skvělá sebereflexe!).

Velkou výhodou online výukou je to, že se můžete spojit s lektory ze všech koutů světa. Lektor němčiny přímo z Německa, Rakouska nebo Švýcarska? Žádný problém. Skvělých rodilých mluvčí němčiny v Česku zas tolik není, proto je toto skvělá příležitost, ať už s němčinou začínáte nebo se chcete znova rozmluvit.

Pevně doufáme, že jsme vám tímto článkem ukázali, že se v případě online výuky není čeho bát. Upřímně, jedinými problémy bývají technické zádrhele, které jsou však jednoduché k řešení. Nenechte se proto odradit a využijte výhod, které online výuka obnáší! Pokud chcete vědět více o cenách nebo lektorech, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi poradí se vším, co potřebujete vědět.

Zdroj náhledových obrázků: Jazyková škola PELICAN

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *