Česká pojišťovna povinné ručení

Povinné ručení, podle zákona pojištění odpovědnosti z provozu, je zákonným a tedy nutným pojištěním, které musí uzavřít každý majitel nebo provozovatel vozidla. Česká pojišťovna má více než 185-ti letou tradici a nabízí všechny typy pojištění jak životního, tak neživotního – právě do neživotního pojištění spadá povinné ručení, kterým se v článku budeme zabývat. Česká pojišťovna má tradičně silnou pozici na finančním trhu, a její služby vyhledává mnoho klientů, což potvrzuje i hodnocení světové ratingové agentury Standart & Poor’s, který jí udělil A- rating. Podle průzkumu společnosti Reader’s Digest je pro české klienty nejdůvěryhodnější pojišťovnou na trhu.

Jaký rozsah krytí Česká pojišťovna nabízí?

Pojišťovna má v nabídce šest variant povinného ručení s limity plnění od 35 do 150 milionů Kč jak na zdraví, tak na majetek. To obsahuje odtah po nehodě až do 500 km, zapůjčení náhradního vozidla, vyřízení škody s cizí pojišťovnou a velmi rozsáhlé asistenční služby zdarma. Povinné ručení taktéž pokryje odcizení vozidla a zahrnuje i úrazové pojištění pro řidiče i ostatní cestující. Pokud si budete chtít převést bonus za bezeškodní průběh předchozího pojištění, může být vysoký až 55%. Česká pojišťovna také nabízí službu Autocare, která je vhodná zejména pro cesty do zahraničí.

Asistence 24/7

Asistenční služby obecně fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a spolupracují se širokou sítí smluvních autoservisů, které zajišťují rychlé opravení vozidla. Povinné ručení je možné si sjednat na přímo některé z mnoha poboček České pojišťovny, telefonicky nebo online, kde může být klientovi poskytnuta sleva až 40%. Obecně se samozřejmě doporučuje sjednat si k povinnému ručení i některá z nabízených připojištění. U dražších variant pojištění jsou v ceně, ale samozřejmě si je lze sjednat i odděleně. Je to úrazové pojištění, pojištění skla, pojištění střetu se zvěří, pojištění zavazadel a věcí osobní potřeby, pojištění asistenčních služeb pro případ poruchy a nehody, pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace po dopravní nehodě, pojištění proti živlu a proti odcizení vozidla.