Konsolidace půjček Raiffeisen Bank

Splácíte několik půjček a začínáte ztrácet přehled o jejich výši a úroku?  Bojíte se, že spadnete do dluhové spirály a budete se muset obrátit na nebankovní společnost za cenu vyššího úroku? Pak je tady pro vás k dispozici konsolidace! Raiffeisen Bank nabízí pod svou záštitou výhodné sloučení půjček do jedné a tím znatelné ulehčení vašemu rozpočtu. Produkt jménem Nízká splátka – konsolidace nabízí sloučení neomezeného množství půjček až do výše 500.000 Kč s možností rozložení splátek do delšího úseku, čímž se snižuje měsíční splátka. Druhou možností je naopak zkrácení doby splácení a tedy snížení celkových nákladů na půjčku. Výhodou zde je, že banka nepožaduje zřízení zástavního práva k nemovitosti ani spoluručitele.

Informace o možnostech a průběhu konsolidace

Raiffeisen Bank konsoliduje půjčky od 50.000 Kč do 500.000 Kč při době splácení 6 až 120 měsíců s úrokem od 6,4% ročně. Poplatek za zajištění úvěru je 1% z částky, tedy od 500 Kč do 5.000 Kč. Klient může sloučit spotřebitelské nebo jiné splátkové půjčky a závazky z kreditních karet, jde refinancovat i jeden úvěr vedený u jiné banky. Nevýhodou je nemožnost sloučení kontokorentů, leasingů a úvěrů ze stavebního spoření. Konsolidace se poskytuje na účelové splacení závazků. Raiffeisen bank nabízí i základní pojištění možnosti splácet spolu s možností připojištění proti riziku ztráty zaměstnání nebo pracovní neschopnosti.

Jak o konsolidaci zažádat?

Žádat o konsolidaci zde může klient na jakékoliv pobočce banky, ovšem až po uplynutí 3 měsíců od uzavření původní smlouvy. Pak dokládá smlouvu o vzniku konsolidovaných závazků a aktuální výpis o jeho výši.  Dále pak je nutné dosáhnout minimálně 18 let věku a předložit doklad o příjmu. Raiffeisen Bank také nabízí možnost úplného i částečného předčasného splacení za cenu  náhrady nutných a odůvodněných nákladu, které jí předčasným splacením vzniky. Samozřejmostí je právo do 14 dnů odstoupit od smlouvy bez uvedení důvodu, které plyne ze Zákona o spotřebitelském úvěru.

Comments are closed.