5 tipů, jak vydělat co nejvíce na investiční nemovitosti

Investování do nemovitostí je poměrně stabilní možností, jak zhodnotit své finance. I tady jsou však jistá rizika a způsoby, jak z toho vytěžit maximum.

Výběr lokality

Při výběru vhodné investiční lokality sledujeme, zda se jedná o perspektivní lokalitu s dobrým potenciálem do budoucna. Například byty v Plzni a jejich ceny se hodně vyvíjí v závislosti na rozvoji dané lokality. V roce 2016 byl zaznamenán růst cen bytů až o 14 % v celém kraji, za což mohl místní rozvoj.

Dobré vybavení a interiér

Ideální investiční nemovitost by měla být v takovém stavu, aby vyžadovala co nejméně dalších investic. Vybavená kuchyň a další drobnosti mohou znamenat velký rozdíl. Byt může být připraven téměř ihned k pronajímání, což šetří nejen čas, ale i peníze.

Prodej nebo pronájem

Přemýšlejte o tom, jestli chcete na nemovitosti dlouhodobě vydělávat v podobě nájmu, či si jednorázově vydělat v rámci prodeje. Pronájem v Plzni může po čase nabídnout větší zhodnocení, ale znamená i určitou starost. Prodej může být rychlou cestou, jak získat určitý zisk, ale musíte se trefit do dobré doby na trhu či nemovitost vylepšit tak, aby její hodnota byla vyšší.

Zkuste pronajímat krátkodobě

Pokud je vaší strategií, jak co nejvíce vydělat na investiční nemovitosti pronájem, zkuste zapřemýšlet nad jeho formou. Výhodou dlouhodobého pronájmu je méně starostí s údržbou a sháněním nových nájemníků, ovšem cena je o něco nižší. Na druhou stranu krátkodobý pronájem může přinést o mnoho zajímavější zisky. Jejich cena však spočívá ve větší rizikovosti a starostech.

Další možnost zhodnocení nemovitosti

Nákup některých budov, domů či bytů může být začátkem většího projektu. V případě přestavby nemovitosti a její úpravě pro větší zhodnocení, může být zisk skutečně velký. Záleží pouze na tom, jaké jsou možnosti a jak velkou budete mít fantazii pro reálné využití dané nemovitosti. Pamatujte na to, že je dobré nakupovat například nemovitosti v Plzni a všude tam, kde se předpokládá další nárůst cen a životní úrovně.