Zvažujete pojištění? Zjistěte, jaké si platit, aby to mělo smysl

Dnes si můžeme všichni nechat pojistit v podstatě cokoliv. Než se ale rozhodnete, které pojištění uzavřete a budete si jej tak pravidelně platit, dobře zvažte, zda pro vás daná pojistka má vlastně smysl. Někdy totiž uzavřeme pojištění v domnění, že děláme dobře, ale roky pak zbytečně platíme za něco, co se nám nikdy nevrátí. Co by mělo při výběru pojištění rozhodovat?

Nad každým pojištěním je dobré se zamyslet

Smyslem pojistky je ochrana, tedy vaše ochrana, jakožto klienta pojišťovny. V případě nehody, zranění nebo nenadálé situace, živelné katastrofy a podobně, můžete pak čerpat finanční náplast, tedy částku, na kterou jste se pojistili. To je jistě výhodné, například pokud pracujete fyzicky a hrozí vám denně riziko úrazu, je vhodné mít úrazové pojištění. Často se ale člověk nechá zlákat k pojištění, které vlastně nepotřebuje, nikdy pojistky nevyužije, a to je pak jen vyhazování peněz do vzduchu. Jak tomu zabránit?

Ať už uvažujete o životním nebo úrazovém pojištění, o pojištění domácnosti nebo majetku, o havarijním pojištění nebo pojištění odpovědnosti, zkuste se zamyslet. Je to vůbec potřeba?

Jaká rizika vám hrozí? Na ta se pojistěte!

Máte staré a ojeté auto? Pak bude nejspíš nesmysl, abyste si platili havarijní pojištění, nevyplatilo by se vám to. Pokud máte ale auto nové, určitě byste tento druh pojištění zvážit měli. Podobně uvažujte i u ostatních druhů pojištění. Nejčastěji se rozhodujeme mezi úrazovým a životním pojištěním. Zde se rozhodujte podle svého zaměstnání, obvykle si totiž můžete vystačit s úrazovým pojištěním, které je v případě úrazu, co se stane v práci, mnohem výhodnější.

Pokud jste majiteli bytu nebo domu, nezapomeňte na pojištění nemovitosti a majetku. Nikdy nevíte, co se může stát. Když u vás vypukne požár, na dům spadne strom nebo vás někdo vykrade, budete mít jistotu, že všechny škody vám pojišťovna vynahradí. Nezapomeňte se ale informovat, jaké škody jsou z pojištění hrazené a jaké ne. Logicky totiž například nikdy nemůžete vytopit sousedy, pokud pod sebou žádné nemáte. Všímejte si i detailů a zbytečně neplaťte peníze pojišťovně navíc.

Nabídka pojišťoven je obrovská. Pokud se budete chtít pojistit, nad každým jednotlivým bodem se pozastavte a zkuste si představit, jak reálná hrozba to pro vás je. Pomůže vám to vybrat pojištění opravdu na míru.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *