Změna banky – Chcete přejít k jiné bance? Poradíme Vám, jak na to

Banky dnes můžete měnit zcela libovolně, jelikož je jenom na vás, ve které budete mít svůj účet. Problém není ani to, mít účty v několika bankách zároveň. Pokud ale chcete mít jenom jednu, a to jinou než současnou, podívejte se, jak na to. Nejprve je dobré oznámit svůj záměr, jelikož může dojít k tomu, že vám stávající nabídne individuální podmínky, pro které budete chtít setrvat. Pokud se tak nestane, pokračujte dále.

Zřiďte si účet u nové banky

Nejprve zamiřte do nové banky a zde si svůj bankovní účet sjednejte. Vybrat novou můžete podle řady kritérií. Dominuje hlavně nízká cena za vedení, dostupnost poboček, nebo také možnosti výběru z jednotlivých bankomatů. Dnes se jedná o proces poměrně jednoduchý a rychlý. Obvykle bude třeba:

  • Pár minut vašeho času
  • Dva doklady totožnosti
  • Finance na prvotní vklad na účet

Jakmile máte nový účet založený, zamiřte do stávající banky. Ta by vám měla vyjet seznam všech trvalých příkazů a plateb, které na svém účtu máte. Pokud tak neučiní, je možné si vše vypsat z internetového bankovnictví. Máte-li dané informace, můžete tento účet zrušit. My však doporučujeme ho několik měsíců ještě ponechat – může se stát, že něco opomenete a takto eliminujete problémy.

Realizujte všechny změny

Pokud vám na účet chodí výplata nebo jiné platby, nezapomeňte nahlásit změnu svého bankovního účtu. Dále se zaměřte na platby odchozí. Je třeba zavést k novému účtu všechny trvalé příkazy, ale i povolení k inkasu, nebo jiné pravidelné platby. Stejně tak nezapomeňte třeba i na SIPO a další věci, které jste ze stávajícího účtu platili automaticky. Tím je změna banky hotová.

Na závěr dodejme, že v rámci jednodušší mobility nabídne řada bank službu, která je spojena s tím, že za vás převody trvalých příkazů a povolení k inkasu vyřídí zcela sama. To je určitě dobrá volba, pokud chcete ušetřit starosti, chcete ušetřit také čas a zároveň chcete minimalizovat případné chyby.