Tlačítka pod stolem

Zařízení funkční kanceláře, kde budete produktivní

V kanceláři mnoho lidí tráví velkou část každého všedního dne. Problémem při kancelářské práci často bývá nedostatečná produktivita práce a nemusí přitom jít jen o pohled náročného zaměstnavatele. Alespoň někdy určitě sami cítíte, že vám práce nejde od ruky, a každá minuta vám najednou připadá dlouhá. Pokud navíc jste živnostníci pracující v kanceláři, tak veškerou nasmlouvanou práci jistě chcete mít co nejrychleji hotovou, aby vaši klienti byli spokojeni.

Za nízkou produktivitou práce může stát řada věcí od špatné nálady po zdravotní problémy. V článku se proto podíváme na vybavení kanceláře, které vám práci zpříjemní, a tím se dostaví efekt v podobě vyšší produktivity při plnění pracovních povinností.

Polohovací stůl jako prevence bolesti zad

Rozhodně by vám neměl chybět polohovací stůl, v současnosti velmi oblíbený kus vybavení každé moderní kanceláře. Polohovací stůl nabízí možnost měnit výšku pracovní desky stolu, díky čemuž si zaprvé můžete stůl při sezení nastavit tak, aby vám jeho výška vyhovovala a nemuseli jste se u něj například hrbit. Zadruhé je díky vysunovacím nohám možné desku stolu zvednout do takové výšky, že se poté ke stolu můžete i pohodlně postavit a pracovat vestoje. Nemusíte se obávat toho, že nedokážete vestoje psát na klávesnici nebo ovládat myš, rychle si na tuto změnu zvyknete.

K čemu je to vlastně dobré? Pokud budete celý den u jediného stolu, můžete střídat práci vsedě a vestoje, čímž budete předcházet zdravotním potížím zejména v podobě bolesti zad, krku a hlavy. Ideální je měnit pozici vícekrát za den, ale už půl hodiny stání uprostřed pracovní doby v jinak zcela sedavém zaměstnání dokáže zmíněné problémy zmírnit.

Ke stolu patří ergonomická židle

Zapomenout byste samozřejmě neměli ani na ergonomickou kancelářskou židli, která vás podpoří při snaze o správné sezení. Vhodně tvarované opěradlo, případně dodatečná bederní opěrka respektují přirozené zakřivení páteře – to navíc pomáhá držet vzpřímený posez. Při jejím výběru se zaměřte především na dostatečné možnosti nastavení v závislosti na vaší postavě. Židle by dále měla být vybavena područkami, podepření loktů přinese úlevu vašemu krku.

Tip: Podívejte se na tipy pro zlepšení produktivity práce z praxe.

Investujte do elektronického „nářadí“

Pokud vaše práce zahrnuje dlouhé hodiny strávené u počítače, je dobré investovat do dostatečně výkonného stolního počítače nebo notebooku, zvláště v případě, že pracujete s programy, které mají na hardware vysoké nároky. S různými tabulkami se mnohem lépe a rychleji pracuje, když je můžete procházet na velké obrazovce, velký monitor či televize tak přímo dokáže zvýšit vaši produktivitu.

Nezapomeňte na dekorace a užitečné vybavení

Dokonce i aktuální nálada ovlivňuje vaše pracovní nasazení. Postarejte se tedy o to, abyste se v kanceláři cítili co nejpříjemněji, čehož dosáhnete vhodným zkrášlením kanceláře a správnou doplňkovou výbavou. Sázkou na jistotu jsou květiny, nejlépe takové, které nevyžadují příliš pozornosti, pokud jde o jejich zalévání a další údržbu. Holé zdi můžete oživit obrazy či jinými dekoračními předměty, které vás zaujmou.

Nálada závisí rovněž na světelných podmínkách, v ponurém zimním dnu se jen těžko přinutíte k dobrému výkonu. Proto do kanceláře vyberte vhodné osvětlení, ať už se jedná o stropní svítidla, nebo stolní lampy. Naopak ve chvíli, kdy na vás v létě bude pražit slunce, oceníte závěsy nebo žaluzie.

Někomu pomáhá k lepšímu soustředění při práci a tím pádem k vyšší produktivitě hudební kulisa. I když v takovém případě budete pouštět hudbu spíše potichu, stejně se většinou vyplatí mít samostatné reproduktory – reproduktory integrované v notebooku nebo monitoru totiž nebývají příliš kvalitní, ale existují výjimky.

Nemůžete se rozjet bez šálku dobré kávy? Možná ještě důležitějším zařízením, než je třeba tiskárna, bude ve vaší kanceláři kávovar.

Zdroj náhledových obrázků: liftor.cz, xiaomicesko.cz, Petr Krauz

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *