Vyšší důchody v následujícím roce? Toto se změní

Starobní důchodci jsou dnes skupinou osob, které jsou plně odkázáni jenom na finanční pomoc státu. Důchody jsou sice zvyšovány, ale je to spíše pozvolným tempem. Pokud vás toto téma zajímá, podívejme se společně na to, zda budou v následujícím roce důchody vyšší, a o kolik. Stejně tak se podíváme i na přehled dalších důležitých změn.

Výše důchodů v roce 2018

Jdeme na konkrétní číslo, které je tolik důležité. Je spojeno s pozitivem, jelikož v roce 2018 se lze těšit na vyšší důchody. Zajímavostí je, že lze čekat výraznější zvýšení, než tomu bylo v minulých letech. Je to dáno mimo jiné i růstem klasických mezd. Když jde o konkrétní číslo, tak se výše důchodů zvýší měsíčně o částku 475, což už je celkem pěkná suma, která ročně dělá necelých 6 000 korun českých. Samozřejmě zde mluvíme o průměrném zvýšení, jelikož to reálné následně odpovídá tomu, kolik konkrétní osoba pobírá – jaký důchod jí byl přiznaný.

Jaký je průměrný tuzemský důchod?

I toto je důležitá informace, na kterou je třeba se zaměřit. Když se podíváme na to, jaká je průměrná tuzemská penze, tak ta činí zhruba 11 750 korun měsíčně. A právě o výše uvedenou sumu se tento průměrný důchod navýší. I toto je důležitá informace, která jasně ukazuje, jak na tom vlastně současní důchodci jsou. Výše důchodu stále není zase až tak vysoká, ale na druhou stranu jsou zde i lidé, kteří na podobnou sumu dosáhnout v rámci klasického osmihodinového zaměstnání.

Bude možné si i přivydělat

Samozřejmě s důchody souvisí i různé další výhody, které jsou s pojené s penězi. Máme na mysli hlavně to, zda si důchodci budou moci během svého důchodu přivydělat. A odpověď je v tomto směru jasná a platí, že ano. Dokonce se i zvyšuje suma peněz, po kterou je to bez jakýchkoliv následných formalit možné. To je pochopitelně pro mnohé, ty aktivnější, stále celkem velké plus.