Jak vybrat levný toner? Je to poměrně snadné

Tiskárnu má doma téměř každý. Aby mohl tisknout, jak potřebuje, je nezbytné zaměřit se na její náplně, které by měly být stále plné. Pokud dojdou, je nutné koupit nové. Jak to udělat, aby jejich cena patřila k nejmenším? Na to se podíváme společně.

Nakupujte na internetu

Pokud bychom měli porovnat internetové obchody s těmi kamennými, tak se cenou skutečně výrazně liší. Samozřejmostí je, že nabídnou široký výběr tonerů, kde nebudou chybět ani ty, které potřebujete právě do své tiskárny. Vzhledem k tomu, že internetoví prodejci mohou mít menší náklady, a také vzhledem ke konkurenci nemusí být výjimkou, že jejich ceny mohou být i o několik desítek procent nižší, než je tomu u některých kamenných obchodů. Ty se tak stávají často hlavní záchranou pro toho, kdo potřebuje náplň hned.

Kupujte kompletní balení

I když vám dochází jenom jedna barva, je dobré podívat se, jak jsou na tom ty ostatní. Proč? Jelikož je dříve nebo později budete také potřebovat. Je zbytečné kupovat je dodatečně, když je můžete pořídit právě nyní. Je to spojeno s jedním zajímavým pozitivem. Když nekoupíte jednu náplň, ale pořídíte takzvaný multipack, tak lze zajímavě ušetřit. A co se v daném balení obvykle skrývá? Je to jedna černá náplň a trojice barev:

  • azurová,
  • purpurová,
  • žlutá.

Nehledejte vždy jenom originály

Jsou vám nabízeny? Ptejte se i po neoriginálních neboli alternativních tonerech. V čem jsou výjimečné? Je to samozřejmě tím, že je nevyrábí přímo samotný výrobce a tak máte jistotu, že zbytečně neplatíte za značku. Když máme porovnat ceny, tak opět mluvíme o rozdílu několika desítek procent. Když originální náplň stojí necelou tisícikorunu, už je takový procentuelní rozdíl znatelný. Samozřejmostí je, že i tento typ náplní je plně kompatibilní právě s vaší tiskárnou a tak se není nutné bát čehokoliv v souvislosti s tím, že by něco nefungovalo, jak by mělo.