Vyplatí se investovat do čokolády?

Vyplatí se investovat do čokolády?

Máte rádi čokoládu a neumíte si představit život bez ní? Nejste v tom sami. Čokoláda je oblíbenou pochoutkou mnoha lidí, kteří nejsou ochotni se ji vzdát. I to je jeden z důvodů, proč do ni investovat.

Nedostatek kakaa hýbe s trhy

V posledních měsících rostla cena kakaa před očima, což bylo způsobeno tím, že došlo ke zpoždění dodávek této cenné suroviny od jejích předních dodavatelů z afrických států. Pobřeží Slonoviny, které je největším producentem kakaa, postihlo sucho a následné období dešťů situaci ještě zhoršilo. Jak tento jev ovšem využít ve svůj prospěch?

Výroba čokolády se bez kakaa neobejde

Kakao je jednou z hlavních složek čokolády, což znamená, že společnosti zaměřené na výrobu produktů z čokolády, čelí výzvě a vymýšlejí strategie, jak si s nedostatkem kakaa a jeho stoupající cenou poradit. Dobrá zpráva pro tyto firmy i investory, kteří vlastní akcie společností zaměřených na produkci čokoládových produktů, je následující: I pokud stoupne cena sladkostí a cukrovinek, lidé si je nepřestanou kupovat. Závislost na čokoládě je totiž silnější než lidská vůle a právě čokoláda je tím, po čem lidé nejčastěji sáhnou, když mají den blbec.

Počkejte na pokles ceny akcií a vyberte si čokoládové akcie podle obliby

Proto je investice do čokoládových akcií výhodná a stačí pouze počkat na ten správný moment, kdy ceny akcií klesnou. Do té doby si vytipujte společnosti, které podnikají v čokoládovém byznysu a nakupte si jejich akcie. Mezi společnosti, které ovládají trh s čokoládou patří:

  • Nestlé
  • Mar
  • Mondelez

Do které z nich budete investovat? Schválně se podívejte na všechny značky, které pod toto trio spadají. Některé z nich vás možná překvapí.

Investice do čokolády se jeví jako skvělá příležitost, protože čokoládové výrobky jsou něčím, čeho se i přes stoupající cenu lidé nevzdají.

Zdroj textu: www.thetimes.co.uk, moneyweek.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *