Jak vybrat vhodný běžný účet a spořicí účet?

Běžný účet je dnes naprostou samozřejmostí. Služba, která vám umožňuje mít dohled nad svými úsporami. Prostředek sloužící k příchozím platbám, včetně výplat od zaměstnavatele a také k těm odchozím, jimiž hradíte nejrůznější poplatky.

To vše bez nutnosti opouštět pohodlí vlastního domova. Běžný účet totiž ovládáte skrze internetové bankovnictví. Výjimkou nejsou ani speciální mobilní aplikace. A bonus navíc? Tím je bezpochyby platební karta, díky níž není třeba nosit velkou hotovost neustále sebou.

Srovnejte bankovní účty na trhu

Pokud si chcete založit nový bankovní účet, máte na výběr. V okamžiku, kdy nahlédnete na bankovní trh, objeví se před vámi bezpočet účtů. Jak si ale vybrat ten pravý?

Pomocnou ruku hledejte nejlépe u některého z prověřených srovnávacích serverů. Ty sdružují informace o všech bankovních účtech a pomohou vám ten pravý nalézt na základě nejrůznějších kritérií. Pro někoho to může být například úročení zůstatkové částky, pro jiného zase výše poplatku za vedení a přidružené služby.

A pokud máte na účtu dostatek úspor, které aktuálně nepotřebujete, zaměřte se ještě na jeden velice praktický bankovní produkt.

Spořicí účet zhodnotí vaše finance

Ano, je to populární spořicí účet. Ten je u většiny bankovních institucí nabízen obvykle zcela zdarma. Hlavní rozdíly jsou spíše ve výši úrokové sazby, na níž byste měli klást velký důraz. Právě tato informace rozhoduje o tom, jak rychle budete své finance rozmnožovat.

Spořicí účet je praktickým bankovním produktem také proto, že s ním není spojena žádná výpovědní lhůta, takže peníze máte v podstatě ihned k dispozici.

Výběr tohoto typu účtu je vhodné provést stejným způsobem, jako u toho bankovního. Nápomocen vám v tomto směru bude internetový portál pujcka.co. Ověřený srovnávač s aktuálními informacemi a bohatou databází.