Vyberte si správnou banku. Můžete tím ušetřit

V dnešní době je finanční trh doslova přehlcený bankovními subjekty, které se předhánějí prakticky o každého klienta. Dávno už pominuly doby, kdy si běžný občan neměl z čeho vybírat a proto často volil nevýhodné způsoby k uložení peněz. Na výběru banky samozřejmě velice záleží a pokud se správně rozhodnete, můžete díky tomu ušetřit i značné peníze. Zajímá vás, podle jakých kritérií se vyplatí banku hledat? V tom případě je tento článek určený přímo pro vás.

Založení a vedení účtu zdarma

Není tomu tak dávno, co každý měsíc z bankovních účtů každého z nás pravidelně odcházelo něco kolem 150 Kč za poplatky. Dnes už se takové poplatky objevují skutečně výjimečně a pokud je ve vaší bance platíte, rozhodně byste měli přemýšlet o změně. Založení a vedení účtu zdarma je totiž už naprosto běžný standard, který si každý z vás zaslouží. Jen si dejte pozor na podmínky, které mohou tyto služby provázet. Některé banky sice nabízejí účet a jeho vedení zdarma zcela automaticky, jiné zas na oplátku něco požadují. Většinou se jedná o lehce splnitelné věci, je ovšem důležité o tom být dostatečně informován.

Co všechno by mělo být zdarma?

Službami, které by každý z vás měl mít poskytnuty zdarma, jsou internetové bankovnictví, platební karta, příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy a výběry z bankomatu své banky. Tohle je prostě samozřejmost a pokud tomu tak ve vaší bance není, odejděte k jiné. Výjimečně se pak můžete setkat i s výběry z bankomatů jiných bank zdarma. To je většinou spíše jen takový bonus na základě vašeho jednání.

Dejte pozor na zpoplatněné doplňkové služby

Pří výběru banky si dejte pozor na služby, které považujete za naprosto samozřejmé. Ty mohou být v mnoha případech zpoplatněné. Informační SMS, zjištění zůstatku na účtu v cizím bankomatu, využití služeb telefonního bankéře a další podobné věci můžete získat i zadarmo.

Dostupnost bankomatů a poboček

Peněženky může zatížit i cestování z bankomaty a pobočkami vámi zvolené banky, takže i tento faktor je při výběru potřeba brát v úvahu. Zkrátka je třeba se na problematiku zaměřit komplexně a postavit vedle sebe hned několik bankovních subjektů, mezi kterými si pak na základě námi sepsaných kritérií již dokážete vybrat tu nejlepší možnou variantu.