Hodinky

Cuervo y Sobrinos – hodinky s neuvěřitelnou historií

Chcete vyniknout v davu a zaujmout na první pohled? Hodinky Cuervo y Sobrinos jsou v tomto směru tím nejlepším doprovodem. Jejich design je originální, snoubí v sobě netradiční tvary i barvy a těm, kdo se nebojí ukázat svoji jedinečnost, bude skvěle vyhovovat. Navíc má tato značka nesmírně bohatou historii, se kterou stojí za to se seznámit.

Hodinky z Karibiku

Byť je baštou hodinářství Švýcarsko, tyto hodinky pochází z Kuby. A jejich příběh se začal psát před více než 140 lety, kdy si zde klenotník Ramón Fernandez Cuervo otvevřel své první klenotnictví. A když se k němu později připojilo i jeho 5 synovců, vznikla značka Cuervo y Sobrinos. Tenkrát asi nikdo netušil, že se o ní bude v superlativech mluvit ještě dnes.

Úspěch v Karibiku podnítil expanzi do Evropy a postupně také otevření první továrny na hodinky v La Chaux de Fonds ve Švýcarsku. Od počátku 20. století tak na evropský trh proudily originální modely hodinek s nadčasovým designem a jedinečnou latinskoamerickou historií. Věhlas značky rostl jak na Kubě, tak i v Evropě, a o značce bylo slyšet i mezi nejvýznamnějšími osobnostmi své doby – jednoduše Cuervo y Sobrinos byla symbolem luxusu.

Cesta do zapomnění?

Jako i mnoho jiných podniků, na kolena značku položil nástup komunismu a s ním související znárodnění. Zdálo se, že Cuervo y Sobrinost budou navždy zapomenuti a s nimi i jejich jedinečné hodinářské skvosty. Naštěstí tohle není konec příběhu a v 90. letech se podařilo značku odkoupit a již na počátku 21. století se na trh vrátila v plné síle a kráse se svými netradičními modely, které upoutají na první pohled. Chcete znát historii této značky dopodrobna? Přečtěte si článek o značně Cuervo y Sobrinos.

Perla mezi hodinkami

Bez nadsázky lze hodinky od této značky považovat za perlu mezi mnoha ostatními. Snoubí v sobě divokost svého původu, netradiční provedení, ale především preciznost a tradici, která vás bezpochyby chytne za srdce. Přijďte se o jejich charakteru na vlastní oči přesvědčit do prodejny Helveti.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *