peníze

Stavební spoření s atraktivním výnosem

Slyšeli jste v poslední době o tom, že stavební spoření je produktem, který nabízí velice atraktivní zhodnocení vašich prostředků? Pokud nad zřízením tohoto produktu uvažujete, pak je náš dnešní článek přesně pro vás. Právě o stavebním spoření si totiž řekneme více.

Jak stavební spoření funguje?

Stavební spoření je standardním finančním produktem, který v Česku nabízejí stavební spořitelny (těch je u nás celkem pět). Z pohledu zákazníka jde o speciální „bankovní“ konto, na které pravidelně posílá určitou částku (obvykle v řádu stokorun až nižších tisícikorun měsíčně). Za to mu stavební spořitelna nabízí zúročení těchto prostředků, dle výše naspořené částky za daný rok pak klientovi navíc přijde ještě příspěvek od státu. Ten totiž stavební spoření aktivně podporuje. To je ostatně také hlavní důvod, proč je u nás tento finanční produkt tak oblíbený.

Dává stavební spoření smysl?

Nakolik je stavební spoření smysluplné, musí posoudit každý sám. Obecně ale můžeme říct, že stavební spoření nabízí velice zajímavé zhodnocení finančních prostředků, přičemž riziko jejich ztráty je prakticky nulové.

Stavební spoření svým výnosem zpravidla překonává spořicí účty a termínované vklady. Nevýhodou ale je, že všechny peníze jsou zpravidla delší dobu vázány na účtu stavebního spoření.

Jestliže tedy plánujete například za šest let významnější investici (a nemusí jít jen o investici do bydlení), stavební spoření může být ideálním nástrojem, jak na tuto investici naspořit a uložené peníze zároveň zajímavě zhodnotit.

Jaký je výnos?

V roce 2022 se stavební spořitelny předháněly v tom, která svým klientům nabídne atraktivnější výnos. V lednu 2023 patří k nejzajímavějším nabídkám ta od MONETA Stavební Spořitelny. U nově založeného stavebního spoření získáte zhodnocení až 7,1 % ročně. Motivací může být i bonus až 2 000 Kč za sjednání „stavebka“ a k tomu navíc 1 000 Kč za zřízení běžného účtu pro ty, kteří ještě nejsou klienty MONETA Money Bank.

Kde si stavební spoření založit?

Stavební spoření si můžete založit online nebo v kamenné pobočce stavební spořitelny. Alternativou může být i pobočka banky ze stejné skupiny, jako je daná stavební spořitelna. Poradce vám se založením jistě rád pomůže. Obvykle jde o rychlý proces, při kterém si vzájemně odsouhlasíte podmínky a podepíšete smlouvu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *