Půjčka v insolvenci

Co je insolvence? U firem se jedná o stav platební neschopnosti, kdy daná společnost není schopna řešit své peněžní závazky. Podobná může být i insolvence u soukromých osob, kde je často nazývána slovem oddlužení. I to může být legální cesta, jak uspokojit věřitele a zbavit se dluhů. Mnozí však v tomto období potřebují finance. Pro ně může být dobrým a zajímavým produktem půjčka v insolvenci. Podívejme se na její základní parametry, stejně jako se podívejme i na to, kdy nám může pomoci a kdy naopak není dobré ji využívat.

Půjčka v insolvenci nadchne benevolentními podmínkami

Hned na úvod musíme říci, že většina bank, stejně jako nebankovních společností dnes nepůjčí člověku, co má dluhy. Tím máme na mysli právě tuto situaci, kdy je daná osoba v insolvenci. Přesto ale několik poskytovatelů najdeme – jak v soukromém, tak i nebankovním segmentu. Zde je třeba říci, že jejich podmínky získání mohou být velmi jednoduché. Mnohdy není třeba dokládat příjem, logicky není nahlíženo do registrů, ani není problém v tom, že jste v procesu oddlužení a většinu svých vydělaných peněz musíte odevzdat na hrazení svých závazků.

Půjčka může způsobit i problémy

Ačkoliv dostupnost tohoto úvěru může být více než dobrá, nesmíme zapomínat také na možné problémy, které se mohou objevit. Budeme-li konkrétní, je to třeba vysoký úrok, který je požadován. Mnohdy se ale neobejdete také bez nutnosti ručit nemovitostí. To vše z toho důvodu, že půjčka v insolvenci je určena právě problémovým klientům, kteří se dostali do takových finančních problémů, kdy museli využít pomoc státu. Je proto dobré uvážit, zda je pro vás půjčka dobrou volbou, když už několik předchozích jste splácet nezvládli.

Nezapomínejme ale i na další možné riziko, které může být spojeno s podvodnými poskytovateli. Tedy s takovými, kdy může dojít k tomu, že požadované peníze vůbec nedostanete.