Co je Australská hypotéka?

O tomto produktu již řada lidí slyšela. Ne každý ale má jasno v tom, co konkrétně může nabídnout. Pokud se podíváme na základní charakteristiku, není Australská hypotéka ničím jiným, než marketingovým produktem. Pokud byste tedy čekali produkt spojený se zajímavostí americké hypotéky, rozhodně jste na omylu. Jedná se totiž o klasický hypoteční produkt, se kterým přišla dnes poměrně známá a poměrně hodně využívaná Hypoteční banka. Podívejme se tedy na konkrétní specifikace, se kterými je tento produkt přímo spojený.

Několik unikátů Australská hypotéka přece jenom má

I když jsme zmínili, že se jedná o naprosto běžný úvěrový produkt, musíme se dotknout několika unikátních vlastností. Ty jsou spojeny s požadovanou částkou a s konkrétním úrokem. Platí totiž, že čím více peněz si budeme žádat a čím více peněz také získáme, tím menší úrokovou sazbu budeme platit. Zatímco u většiny ostatních poskytovatelů se úrokové sazby nemění, nebo o nich rozhoduje vaše bonita, zde je to výše konkrétní částky, kterou si můžete vzít.

Dalším specifikem je také možnost získat další slevu na úrocích. Konkrétně jde o celé čtyři desetiny procenta. K tomu stačí splnit jediné, a to vzít si alespoň milion korun, který bude odpovídat financování nemovitosti maximálně do 85 procent. Tuto částku už jenom kombinujete s termínem splatnosti fixace, který může být:

  • 3 roky
  • 5 let
  • 7 let

Jak hypotéka vypadá?

Dobrou zprávou v tomto ohledu je, že Australská hypotéka své klienty nijak výrazně neomezuje v tom, kolik konkrétně si vlastně mohou vzít peněz. Máme-li být konkrétní, je třeba říci, že nejsme nijak výrazně omezováni v tom, kolik si můžeme vzít peněz. Nejnižší částkou je poloviční hodnota nemovitosti, zatímco nejvyšší může být plná cena domu či bytu, který chceme kupovat nebo stavět. Zvolenou částku poté kombinujeme se splatností, kterou má Australská hypotéka nastavenu od 5 do 40 let.