Půjčka na auto

Vysnili jste si nový model vozidla, staré se porouchalo nebo jen vás už nebaví jezdit hromadnou městskou dopravou, která je přeplněná a špatně se vám dýchá? Dnes se podíváme, jak financovat auto, pokud nemáte dostatek finančních prostředků či vůbec žádné? Základním předpokladem je mít práci a stálý příjem.

Auto na leasing

Jednou z možností financování auta je finanční produkt zvaný leasing. Tento v zahraničí velmi oblíbený produkt se u nás zatím netěší takové slávě. Máme na trhu více druhů leasingu, nicméně pro nákup auta se využívá finanční leasing. Vůz, který si tímto produktem pořídíte, bude ve vlastnictví leasingové společnosti do doby úplného splacení, k tomuto produktu je nutné si sjednat havarijní pojištění, které společnosti kryje riziko nabourání či odcizení. Další věcí o kterou je leasing oproti úvěru nákladnější volbou, je servis vozu, který zajišťuje leasingová společnost. Další nevýhodou je, že nesete rizika spojená např. s bankrotem leasingové společnosti, při kterém vám hrozí odebrání vozu.

Auto na úvěr

Oproti leasingu a jiným způsobům financování přináší úvěr tyto výhody:

Snadné a rychlé pořízení – auto je dnes již nedílnou součástí života a pokud ještě potřebujete auto k výkonu práce, není ve vašich silách čekat, než si něj našetříme odkládáním částí z platu. Díky úvěru máte auto hned a bez problémů se dostanete, kam potřebujete. Dále si můžete nastavit splátky v takové výši, aby nebyly nadměrným zatížením vašeho rozpočtu.

Výběr – na auto si můžete půjčit jak u bankovních, tak nebankovních společností, výběr úvěru závisí na výši akontace, úvěru, splátky a dalších věcí. Úvěrem na auto se zabývá většina společností.

Rychlost a flexibilita – zde záleží na poskytovateli úvěru, nicméně ve většině případů vyplníte několik papírů domluvíte se na délce a výši měsíční splátky a můžete odjet se svým novým vozem.

Úvěr vs leasing

Těžko říct, která verze financování je lepší, nicméně, při úvěru je auto vaším majetkem a pokud nechcete platit havarijní pojištění, nemusíte. Dále má auto na úvěr výhodu osvobození od DPH.