Počítací váha

Prodáváte výrobky na váhu? Obchodní a počítací váhy vám dokáží leccos usnadnit

Prodej na váhu je naprosto běžný. Své uplatnění má v prodejnách masa či zeleniny, ale také jsou váhy využívány v prodejnách jako je železářství, uplatňují se v průběhu výrobního procesu nebo slouží při inventurách. Tyto specializované váhy jsou schopny zobrazit takové informace, které potřebujete pro dokonalý přehled o prodávaných výrobcích. Možná vaše stará váha už příliš nefunguje a třeba se při prodej šidíte. Není načase podívat se po nové?

Počítací váha
Počítací váha

Vážení potravin s určením ceny

První velmi oblíbenou kategorií jsou ty váhy, o kterých jsme mluvili hned na začátku. Používají se zejména v prodejnách potravin, ale mohou je využívat také restaurace, bufety, případně hotelové kuchyně. Jedná se o obchodní váhy. Typická váha v prodejně zpravidla má tři displeje, kde zobrazuje jednak hmotnost zboží, ale také jednotkovou cenu a výslednou cenu.

Pokud jsme hovořili o využití v kuchyni, tak zde se tímto způsobem samozřejmě převažují porce, aby odpovídaly váhově tomu, co je uvedeno v jídelním lístku. Tyto váhy samozřejmě nemusejí zobrazovat cenu a můžete je využívat jako praktického pomocníka k ruce klidně také v kuchyni v domácnosti.

Vážení na kusy

Další kategorií vah, o které jsme hovořili, jsou váhy počítací. Ty jsou určeny k počítání výrobků na kusy. Počítací váhy jsou schopny na podkladě váhy určitého vzorku určit hmotnost jednoho kusu výrobku. Díky tomu je možno následně snadno určit počet kusů a taková váha například také umožňuje nastavit požadovaný počet kusů. Pokročilejší váhy je možno také propojit s:

  • PC
  • Tiskárnou

S rostoucími funkcemi samozřejmě stoupá také cena, ale už základní modely jsou schopny udělat vše potřebné. Vše ostatní je potom otázkou příplatku za komfort používání. Kvalitní váhy by samozřejmě měly mít metrologické ověření, které by mělo být doloženo. Jedině to je garancí toho, že váha zobrazuje reálné hodnoty.