Proč investovat do zlata a stříbra?

Když se mluví o investicích, mohou se objevit různé možnosti. Mezi jedny z populárních se řadí investice do drahých kovů. Primárně do zlata a stříbra. Proč jít právě touto cestou, co přinese a jaké má výhody? Mezi první patří možnost zajímavého zhodnocení, fyzické vlastnictví i uchování hodnoty. Nejde ale o klady jediné. Které jsou další?

Řada možností

V první řadě je třeba uvést, že to nejsou jenom tolik známé klasické cihly. Díky tomu může drahý kov, tedy investiční zlato nebo investiční stříbro vlastnit i menší investor. Pokud se podíváme na jednotlivé možnosti, které v tomto případě přicházejí v úvahu, jsou to kromě již zmíněných cihliček také:

  • mince,
  • slitky.

Snadný nákup

Ten je spojený jak s jednoduchostí, tak i s jistotami v oblasti kvality, nebo bohaté nabídky. Jedničkou v tomto oboru jak u nás, tak i na Slovensku je společnost AuPortal. Právě ta nabízí zájemcům o investice to, co hledají. Jmenovitě zlaté mince, investiční zlaté slitky, ale také široké portfolio produktů z druhého zmíněného kovu, kam se řadí stříbrné mince a také investiční stříbrné slitky.

Sběratelské kousky

Výše zmíněná společnost je unikátní také tím, že její nabízené produkty mají nejenom klasickou investiční, ale mají i sběratelskou hodnotu. V tom investice do stříbra a samozřejmě také investice do zlata tak zajímavá. Jsou to primárně mince, které jsou k dispozici v různých variantách s řadou unikátních motivů.

Jedním z nejnovějších a také nejzajímavějších je rozhodně edice mince, která nese název Lunární série II. Ta odkazuje na současný „year of the pig“, tedy na aktuální rok vepře. Ten je hlavní dominantou dané mince. Pro zájemce je k dispozici jak ve zlaté, tak samozřejmě také ve stříbrné verzi. Obě dvě v zajímavých cenových hladinách, což z nich dělá poměrně žádaný artikl mezi sběrateli i investory do drahých kovů.