Přivýdělek na mateřské: Jak skloubit péči o dítě a práci?

Každá koruna do rodinného rozpočtu se jistě hodí, dnešní maminky tak čím dál častěji vyhledávají vhodný přivýdělek k mateřské. To není žádný problém. Pokud si najdou něco, co mohou dělat na dohodu o provedení práce či na dohodu o pracovní činnosti, jedná se i o přivýdělek legální.

Nic tak nebrání v tom, aby si nějaké peníze domů navíc přinesly. Ovšem, jakou práci hledat, aby se to dalo všechno zvládnout?

Jak hledat přivýdělek na mateřské?

Dnes je nejlepším způsobem hledání přivýdělku na sociálních sítích nebo na internetu. Na různých portálech je k nalezení vždy poměrně široká nabídka různých brigád a přivýdělků, některé je možné dokonce vykonávat z domova. Jenže někdy není úplně snadné skloubit práci a péči o malé dítě, zvažte proto při hledání vždy své možnosti.

Zatímco některé maminky se rády dostanou na pár hodin z domova, některé nechtějí nebo ani nemohou. Ale položte si otázku, zda skutečně zvládnete ještě během dne s dítětem za zády nebo v noci, když dítě konečně usne, pracovat?

Jaké jsou možnosti?

Naštěstí je dneska možností opravdu mnoho a jsou maminky, které na mateřské dokonce rozjely své vlastní úspěšné podnikání. Pokud máte chuť, nápad a také hlídání, máte vlastně všechno, co potřebujete. Můžete se pustit do ručních prací, šít, vyrábět dekorace nebo hračky a vlastně cokoliv, co zvládnete. Když pak zkusíte něco prodat, třeba se chytnete a po mateřské nebudete muset řešit návrat do zaměstnání.

Pro maminky na mateřské jsou vhodné ale i různé přivýdělky na internetu, vyplňování dotazníků, psaní textů, můžete se také účastnit placených internetových diskuzí. S kočárkem zase můžete roznášet letáky, a ještě budete na čerstvém vzduchu. Vrhnout se je možno i na katalogový prodej kosmetiky a podobně.

Zvládnete to časově?

Pozor ale na to, abyste všechno zvládaly časově a měly na práci dostatek síly. Přeci jen malé děti dají zabrat. Někdy se také lze domluvit se svým původním zaměstnavatelem na menší brigádě, vykonávat tak klidně můžete i své původní zaměstnání. To je však ošetřeno zákonem, takže si musíte dát pozor na to, jakou smlouvu vám zaměstnavatel nabídne. Na původní smlouvu si totiž v době, kdy pobíráte mateřskou, vydělat nemůžete.

Peníze jsou zapotřebí a naštěstí mají dnes maminky hodně možností. Jen pozor na podvodné inzeráty na internetu a příliš lákavé nabídky. Je lepší zjistit si vždy předem, jaké zkušenosti mají i jiné maminky. Hlavně nenaleťte na inzeráty, kdy je potřeba uhradit předem nějaký poplatek. To je vždy podvod!

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *