Bez povinného ručení se dnes neobejdete

Máte auto či motorku? Potom byste měli vědět, že od prvního dne vlastnictví je třeba mít uzavřenou náležitou pojistku, a to pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Jinak též povinné ručení. To by dnes měl mít uzavřené každý motorista, a rozhodně lze říci, že pokud využije povinné ručení porovnání, nemusí být cena pojistky ani nijak drahá. V tomto ohledu už záleží na každém, jakou pojišťovnu kompletně zvolí. Každopádně i ta nejdražší vždy vyjde lépe a výhodněji, než pokud byste pojištěni nebyli. Nejenom, že případné způsobené škody hradíte sami, ale každý nepojištěný den platíte i do příslušného fondu. A to i desítky tisíc korun ročně.

Uzavřít pojistku už není nutné pouze u přepážky pojišťovny

V čem se dané pojistka také výrazně změnila, to jsou varianty, kde ji lze uzavřít. Zatímco dříve bylo nutné vyrazit na příslušnou pojišťovnu, dnes už stačí zasednout k počítači. Zde je k dispozici kalkulačka povinného ručení online, která na příslušné auto spočítá ceny u jednotlivých pojišťoven, ty porovná, a danému majiteli ihned umožní uzavřít smlouvu. Samozřejmě následně stačí vytisknout zelenou kartu, a to do doby, než ta originální přijde po zaplacení poštou.

Zelenou kartou se prokazujete i v zahraničí

Samozřejmě daná pojistka by vás měla chránit i v zahraničí. Kompletní podmínky a země však stanovuje každá pojišťovna zvlášť. Daná zelená karta by je na sobě měla mít uvedené také. A tak můžete v tomto směru vyrazit třeba i na road trip po Evropě. Na co je však v tomto směru nutné myslet, to je pojištění váš samotných – tedy cestovní pojistka. A stejně jako povinné ručení, lze tímto způsobem uzavřít i nejlevnější cestovní pojištění, a vědět, že případné zdravotní zákroky, ale třeba i způsobené škody může taktéž zaplatit vaše pojišťovna, a nikoliv vaše peněženka. A to ať už plánujete vyrazit kamkoliv