Pojištění domácích mazlíčků: Co vám pokryje a vyplatí se ho sjednat?

Stejně tak, jako může onemocnět člověk, může onemocnět i pes nebo kočka. Právě na tyto dva nejčastěji chované druhy domácích mazlíčků se pojištění domácích mazlíčků může vztahovat a v některých případech může být opravdu užitečné. Ale všechno má svá pravidla. Kdy vám tedy psa nebo kočku skutečně pojistí – a vyplatí se to?

Kdy mohou být mazlíčci pojištění?

Psi i kočky se mohou nechat pojistit jen v případě, že mají platný čip, nemají vrozené vady a jejich stáří je v rozmezí od půl roku do osmi let. Dokládat se musí i veterinární potvrzení o stavu zvířete, důležité je i potvrzení o očkování. Zvíře tedy musí být řádně nahlášeno, musí být zdravé a chované ve vhodných podmínkách. Některé pojišťovny navíc mohou trvat i na průkazu o původu vašeho čtyřnohého domácího mazlíčka.

Co takové pojištění pokryje?

Pojištění domácích mazlíčků se nezaměřuje primárně na škody, které mohou mazlíčci způsobit na majetku nebo na zdraví. I když i tohle může být do pojistky zahrnuto, obvykle se sjednává k těmto účelům pojištění odpovědnosti majitele. Pojištění domácích mazlíčků jako takové má sloužit k úhradě veterinární péče, a to v případě, že se zvíře zraní a potřebuje veterinární ošetření. A jak víme, to není zrovna levné. I pejsci nebo kočičky musí občas na rentgen, musí jim být podávány léky nebo podstoupit chirurgický zákrok. V těchto případech jsou náklady hrazeny právě z této pojistky.

I když se ztratí nebo páníček onemocní

Kromě veterinární péče v případě zranění nebo nemoci, která ale před sjednáním pojistky nebyla nalezena, může pojištění pokrýt třeba i náklady spojené s hledáním ztraceného zvířete. Pokud se pes nebo kočka zaběhnou, majitelé obvykle podávají inzeráty a vylepují plakáty. I tohle se dá z pojistky uhradit, stejně tak jako například ubytování zvířete v případě, že musí být majitel hospitalizován v nemocnici a o zvíře se nemá kdo v tu dobu starat.

Základními body pojistky domácích mazlíčků jsou ale většinou léčení zranění a nemoci, pojištění uhynutí nebo usmrcení a pojištění odpovědnosti za mazlíčka. Další body už mohou být doplňkové a k pojistce se přidávají na přání majitele.

zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *