Podle čeho vybírat půjčku u banky? Čtete recenze a dívejte se na služby

Rozhodovat se pro bankovní půjčku pouze na základě úroku by se vám v praxi nemuselo vyplatit. Buďte opatrní a neváhejte si před podpisem smlouvy zjistit maximum informací. Skvělým zdrojem je nejen rychlé srovnání půjček, ale také recenze a podrobný popis služeb.

Když budete koukat pouze na výši úvěru

Na českém trhu působí několik desítek bank a většině z nich v nabídce nechybí půjčky. O výběru konkrétní banky v mnoha případech rozhodují pouze osobní sympatie ke značce, v lepším případě rychlý pohled na nabízený úvěr. Není asi velkým překvapením, že je to málo.

Jako žadatel o půjčku byste se neměli spokojit s tvrzením, že vám banka půjčí výhodně. Její slova si musíte ověřit. Podmínky úvěru je ideální porovnat s nabídkami konkurenčních bank nejen z pohledu čísel, ale také na základě zkušeností lidí, kteří si od dané instituce již půjčili. O tom, jak příjemně se vám budou splátky hradit, rozhodují ve velké míře doprovodné služby a celkový přístup banky k dlužníkům.

Základem je klasické srovnání

I když jsou zkušenosti lidí klíčové, absolutním základem pro každého žadatele o půjčku je srovnání již zmíněných čísel. Zvládnete ho udělat online během chvilky. Na jednom místě uvidíte seznam bank společně s úrokem a roční procentní sazbou nákladů (RPSN). Právě tato sazba vám umožňuje rychle vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného úvěru pro váš konkrétní případ.  Jak je to možné? Na rozdíl od úroku zahrnuje RPSN totiž všechny platby a poplatky na roční bázi. Při uzavírání půjčky tak přesně znáte procentuální podíl z dlužné částky, který musíte zaplatit za období jednoho roku.

Jakmile máte vyhlédnuto několik nejvýhodnějších bank, je čas přečíst si recenze. Jsou cenným zdrojem informací a zkušeností lidí, kteří půjčku aktuálně splácí. Dost možná dojdete k závěru, že na pohled nejvýhodnější banka není nejlepší volbou vzhledem k dalším službám. Rozhoduje přístup zaměstnanců, kvalita internetového bankovnictví, doprovodné služby i počet poboček. Některé banky jsou schopné vám v případě řádného splácení dokonce odpustit několik splátek.

Co byste se měli dozvědět z recenzí?

Názory lidí se vyplatí číst opravdu pečlivě. Co se můžete dozvědět? Zkušenosti s Equa Bank například prozrazují, že největší pochvalu si banka zaslouží za jednoduchý proces vyrížení Minutové půjčky. Schválení úvěru je příkladně rychlé (trvá pouhé 3 minuty) a získat můžete až 600 000 Kč s RPSN od 5,9 %. Půjčka je navíc bezúčelová a poplatky nulové. Neplatíte za vedení, poskytnutí ani předčasné splacení. Dalším skvělým příkladem jsou zkušenosti s MONETA Money Bank. Mezi přednosti klienti zařazují levné půjčky, přehledné internetové bankovnictví pro správu úvěru a širokou nabídku produktů.

Číst recenze se zkrátka vyplatí. Prozkoumat podmínky a zkušenosti s bankovními půjčkami je skvělým tipem na to, jak efektivně ušetřit. Neváhejte si názory prohlédnout a výběr banky pro vás bude jednoduchý.