Jak vybrat stavební spoření pro děti

Myslet na budoucnost dětí je vhodné už od jejich útlého věku. Jednou z nejlepších forem se dnes jeví stavební spoření pro děti. Pokud i vy chcete jít touto cestou, podívejte se společně s námi, jak a podle čeho vybrat to, které bude skutečně ideální.

Myslete na zhodnocení

Stavební spoření není založeno jenom na odkládání peněz na určité konto. Je spojeno s možností peníze zhodnocovat. A podle toho vybírejte to pravé. Jsou hned dvě věci, které zajistí to, že peníze budou postupně narůstat. A to:

  • Klasické úrokové zhodnocení
  • Státní podpora

Zatímco státní podpora je daná zákonem a je stejné, úrokové zhodnocení má každé stavební spořitelna jiné. My doporučíme jasnou věc. A to takovou, že půjdete tam, kde bude největší.

Pozor na poplatky

Co může být u stavebního spoření rizikem, to jsou různé poplatky, které se v souvislosti s ním mohou objevit. Jde třeba a poplatky spojené se sjednáním smlouvy, nebo různé poplatky spojené s tím, že se smlouva mění. Dojít tak může třeba k tomu, že bude navýšena cílová částka, což je jedna z nejznámějších změn. Pokud jsou poplatky žádné, nebo nízké, je to rozhodně správnou volbou. I když se v průběhu let může vše měnit, vy berte v potaz to, že co si sjednáte ve smlouvě, to také musí platit.

Myslete na budoucnost

Stavební spoření je vhodné vybírat i s ohledem na budoucnost. Tedy s přihlédnutím k situaci ,kdy vaše dítě bude dospělé a tak bude zcela pochopitelně chtít peníze používat. Zde je dobré přihlédnout k tomu, jak je top s výběrem částky – třeba s ohledem na to, jaké jsou termíny. Dále je dobré myslet i na možnosti využití úvěrů, jako je překlenovací úvěr, nebo také úvěr ze stavebního spoření. Obojí je spojeno právě s tímto spořicím produktem a u obojího jde o celkem výhodné cesty, jak získat další peníze.