Platební karty pro děti a jejich výhody

Platební kartu už nemusí mít jenom dospělý, jelikož stále častější je situace, že je využívají také děti. Právě pro ně banky připravují mnoho zajímavých produktů. A to nikoliv jenom dětské konto, ale jsou to i platební karty pro děti. Jaké jsou jejich výhody? V první řadě je to rozhodně dobrá dostupnost. Zde máme na mysli hlavně tato fakta:

  • Karta je vydána okamžitě
  • Karta je vydána zdarma
  • Karta je součástí účtu

Ideální, jak dítě naučit hospodařit s penězi

Dnes už je bezhotovostní platba něčím zcela běžným, že je ideální, aby o ní věděli i děti. A tak mohou dostávat kapesné nikoliv hotově, ale i na účet. Díky tomu se lépe naučí hospodařit se svými prostředky. Karta se stane nejenom možností placení, ale když nemají potřebné peníze, nemohou danou věc získat. Proto se budou snažit se svými financemi lépe vycházet.

Jako rodiče máte útratu pod kontrolou

Nejenom v tom smyslu, že můžete dítěti nastavit požadované limity spojené s tím, aby neutrácelo více než je zdrávo. Kontrolu budete mít hlavně podle výpisu z dané karty. Na něm poměrně dobře uvidíte, za co a kdy dítě utrácelo. I to může následně vést k tomu, že si s ním promluvíte o tom co je zbytečný výdaj a co byla naopak koupě, která patřila mezi ty dobré a správné. Máte tak mnohem lepší přehledy, než v případě útraty hotovosti.

Snížíte riziko ztráty peněz

Pokud dítě ztratí hotovost, jednoduše se můžete s penězi rozloučit. Platební karty pro děti však takové riziko přinášet nemusí. V první řadě pro možnosti limitů, a v druhé řadě pro fakt, že zabezpečení jsou dnes poměrně dobré a tak k výraznému zneužití málokdy dojde. Navíc kartu je možné snadno zablokovat. Pokud tedy dojde k tomu, že se ztratí, může být včas zablokována, díky čemuž k finanční ztrátě nedojde. A pokud ano, může ji umět kompenzovat pojištění platebních karet, které je i u těch dětských samozřejmostí.