PayPal – jak tato služba funguje a k čemu je užitečná?

Pokud jste na internetu jako doma, jistě jste už o PayPal slyšeli. Pokud vás zajímají všechna fakta, která se jí týkají, podívejme se na ně. Nejprve je dobré začít tím, k čemu vlastně slouží. Nazvat ji můžeme jako virtuální peněženku. To znamená, že si na ni můžeme vložit finanční částky, které lze následně využívat různými způsoby.

PayPal je ideální volbou pro bezpečné placení

Pokud máte na svém kontě nabité finanční prostředky, můžete s nimi jednoduše nakládat tak, že pomocí nich budete platit. A nejenom to. V podstatě je lze převádět na jakékoliv jiná konta, která mají uživatelé u PayPal stejně jako vy zaregistrována. Můžete tedy:

  • Ze svého zůstatku zaplatit zboží nebo služby
  • Poslat klasickou obchodní platbu
  • Poslat soukromou platbu

Tím jsme shrnuli možnosti, které jsou spojeny se situací, kdy máte na PayPal kontě finance. Co když je nemáte? Není to problém, jelikož stejně tak jednoduše lze platit i ze spárované kreditní nebo debetní karty, kterou si do účtu vložíte. Není tak třeba ji mít v případě plateb fyzicky u sebe.

Důraz na vysokou bezpečnost

Internetová peněženka PayPal vám však neumožní nutně jenom jednoduché bezpečné placení. Je lákadlem i proto, že nabídne vysokou míru bezpečnosti. Nejenom to, že po určitých obratech je třeba absolvovat různá ověření. Pozitivem zůstává i to, že v případě placení za zboží a služby si můžete vyžádat peníze zpět, pokud objednaná věc nebyla dodána. Díky tomu jako nakupující v podstatě nic neriskujete.

Založit si PayPal účet je snadné

Stačí vám jenom několik málo minut a vaše konkrétní údaje. Tím bude vaše základní konto založeno. Peníze na něho můžete vložit kartou, ale i převodem. Pokud dále dáte někomu svůj PayPal mail, není problémem ani to, aby vám poslal soukromou platbu. V rámci jednotlivých PayPal účtů probíhá daný převod okamžitě, v řádech vteřin.