Paypal – jak ho založit a používat?

Internetové peněženky jsou dnes velkým hitem. Pokud se máme podívat na tu, která je nejznámější a také nejoblíbenější, je to rozhodně Paypal. Pokud ho nemáte, zjistěte s námi, jak ho založit a jak ho používat.

Základem je registrace

Bez té se neobejdete. Je nutné lehká znalost anglického jazyka, jelikož Paypal není tuzemská služba. Zájemci o založení by měly začít na adrese paypal.com, která je jediná oficiální. Následně stačí kliknout na tlačítku registrace a zvolit si, zda chcete zaregistrovat účet osobní, nebo obchodní. Pro běžného člověka je správným ten první. Druhý je určený podnikatelům. Registrace jako taková vyžaduje několik hlavních věcí, které je nutné do formuláře zadat. O jaké se jedná?

  • Jméno a příjmení
  • Emailová adresa
  • Heslo

Jak dobít peníze?

Jakmile máte Paypal založený, je vhodné si na něho dobít peníze. Není to nezbytné, ale rozhodně vhodné. Možností je celá řada. Můžete je dobít prostřednictvím své platební karty, stejně jako není problém nechat si je poslat. V České republice je dostupná i služba Paypal Dobíjení, pomocí které převedete peníze na tuzemský účet, a tím se vám automaticky nabije vaše konto.

Jak Paypal používat?

Nyní jste plně připraveni k jeho využití. Jak na to? První možností je platba v eshopech. Pokud ji umožní, stačí přejít na zabezpečenou bránu, zadat přihlašovací údaje a potvrdit transakci, která bude realizována z vašeho zůstatku.

Druhou možností je to, že peníze někomu pošlete. Třeba za práci nebo za služby. V takovém případě vám stačí emailové adresa druhé osoby, využitá při registraci na Paypal. Zvolíte sumu a tu odešlete.

Chcete peníze zpátky?

Nechcete mít peníze uloženy na této internetové peněžence, ale chcete je mít zpět na svém klasickém bankovním účtu. Pokud ano, není to problém, zvolíte příkaz k jejich zaslání na vaše konto. To vyplníte a potvrdíte a za několik pracovních dní je máte na svém účtu.