Jak na výběr správné náplně do tiskárny? Toto by měla splňovat

Jistě to znáte. Potřebujete něco důležitého vytisknout, ale v tiskárně dojde barva. Naštěstí dnes už není problém koupit ji celkem rychle. Jestliže jste ve stejné situaci, podívejme se na to, jak na výběr té správné. Na co je nutné se zaměřit?

Tím hlavním je správný typ

Typ neboli typové označení je většinou samotný název jak vaší tiskárny, tak i náplně. Pamatujte na to, že náplně se ve většině případů nepojmenovávají jako tiskárny. Příkladem názvu je třeba toner Q2612A. Jedná se o celkem vyhledávanou variantu určenou pro tiskárny HP. A to pro celou řadu z nich. Příkladem jsou třeba tiskárny ze série:

  • LaserJet 10..N
  • LaserJet 30..
  • LaserJet M..

Kupte i správnou barvu

V souvislosti s praktičností už výrobci myslí na možnost vyměnit jenom tu barvu, která vám chybí. Na to pamatujte a při objednávce kupte právě tu, o které vám hlásí tiskárna, že skutečně došla. Když se podíváme na náplně do tiskáren od Tonerdepot.cz, tak je možné vidět, že u některých tiskáren je k dispozici varianta černá a barevná, a u jiných varianta černá a potom každá z trojice barev samostatně.

Jak je to s kompatibilitou s vaší tiskárnou?

Pokud pořídíte ten správný typ, tak by si s ní měla vaše tiskárna bez problémů poradit. A to i ve chvíli, když nekoupíte přímo originální typ, který vyrobil výrobce vaší tiskárny. Dnes jsou na trhu i náplně alternativní, které vyrábějí další firmy. Jejich lákadlem je hlavně podstatně nižší cena. Pokud jde o funkčnost ve vaší tiskárně, není třeba mít obavy.

Nízké náklady na tisk jsou prioritou

I když tisknete méně, nemusíte nutně vyhazovat peníze. Ušetřit můžete tím, když koupíte náplň za nízkou cenu. Nejlepší cestou jsou náplně s velkou kapacitou, které ve svém porovnání budou stát nejméně. Tedy když v přepočtu náklady na tisk jedné stránky budou nejnižší. Přesně toto je typ náplně, která se vám stoprocentně vyplatí.