Tonery

Originální toner prodlouží životnost vaší tiskárny

Koupili jste si tiskárnu, ale dokud vás vaše kontrolka neupozornila, že vám dochází barva, ani jste se nepozastavili nad tím, jaký toner a kde koupit? Na trhu je k dostání velké množství tonerů, jak již originálních či neoriginálních. Jak vybrat ten nejvhodnější?

Tonery
Tonery

Koupí originálního toneru neprohloupíte

Cenově dostupnější variantou je neoriginální toner. Z dlouhodobého hlediska vám však může způsobit více škody, než užitku a výrazně zkrátit životnost vaší tiskárny. Nemluvě o tom, že budete muset toner měnit častěji a ve výsledku na tom nakonec neušetříte. Volte proto vždy raději náplně originální.

Na co si dát pozor při výběru náplně do tiskárny

Jedním z nejprodávanějších tiskáren je značka Brother. Vyrábějí tiskárny laserové i inkoustové. Výběr tonerů Brother je široký. Díky tomuto pestrému výběru však musíte dát pozor, abyste koupili ten správný. Proto se pořádně podívejte, jaký máte přesně typ tiskárny, modelovou řadu a označení. Prodejci náplní do tiskáren uvádějí taky výtěžnost toneru. Ta vám prozradí, kolik stránek je možno s danou náplní vytisknout.

Řešením může být i alternativní toner

Neméně známou značkou tiskáren jsou HP. I zde je nabídka tonerů HP rozsáhlá. Stejně jako značka Brother se zaměřují na tiskárny laserové i inkoustové. Pokud se vám však zdají originální náplně příliš drahé, můžete sáhnout po zlatém středu. Mluvíme zde o alternativních tonerech. Nahrazují originální náplně, ale můžou vám ušetřit až 40 % tisku navíc. I zde je potřeba dát si pozor na kvalitu a koupit náplň od originálních prodejců.

Pokud si nejste jisti, jestli jste zvolili ten pravý toner pro vaši tiskárnu, nechte si poradit odborným prodejcem těchto náplní. Koupí nového toneru vám vždy zůstane ten starý. Myslete na přírodu a starý toner ekologicky zlikvidujte. Toto do klasického odpadu nepatří.