Nebankovní půjčky

Můžete vézt sebe spořádanější život, všechno plánovat, převracet každou korunu, nicméně občas se stane nenadálá situace, při které si musíte někde půjčit a pokud nechcete jít za rodinou a blízkými, napadne Vás jít do banky. Přijdete tam a chtějí po Vás spoustu vyplněných papírů, potvrzení příjmu, atd., to půjčku prodlužuje, ale vy ty peníze nutně potřebujete a tlačí vás čas.

Občas prostě není jiná cesta

Trápí vás to, ale nezbývá nic jiného, než si půjčit od nebankovní společnosti, která úvěr vyřídí rychle (někdy i jen málo minut) a nebude pátrat po příjmu, účelu a dalších věcech. Pojďme se podívat na společnosti, mezi kterými budete vybírat.

Nebankovní společnosti

Na českém trhu je několik společností, které poskytují krátkodobé nebankovní půjčky. Jednou u nejznámějších a nejaktivnějších v televizní reklamě je Home Credit, kde vám půjčí až 150 000 korun při době splácení 84 měsíců. Dalším obrem na trhu je Provident Financial, která vám nastaví maximální dobu splácení 14 měsíců a poskytne finanční prostředky až do výše 80 000 korun. Další společností je Profi Credit, která vám na 48 měsíců dává limit 166 000 korun a nemůžeme také opomenout společnost Tommy Stachi, která rychle půjčí až 100 000 korun při době splácení 18 měsíců. Při rozhodování, kterou společnost využijete pro svoji pomoc, porovnávejte výši úroků a hlavně celkové roční procentuální náklady na půjčku (RPSN). Zatímco RPSN dosahuje až výše několika tisíc procent, úroky se pohybují v rozmezí 15 – 25%. Aby vám nevznikly další náklady musíte bezpodmínečně dodržovat splátkový kalendář.

Výhody a nevýhody

Výhody nebankovních půjček jsou v rychlosti, jednoduché administrativě a nedokazování příjmu či ručitele a postačí vám k tomu pouze občanský průkaz. V tomto případě dostane peníze do druhého dne na účet a tím pádem můžete ihned vyřešit vzniklý problém. Nevýhodou se stává každá pozdě zaplacená splátka, která vám prodraží už tak vysokou míru přeplacení.

Comments are closed.