iPhone

Myslete ekologicky i ekonomicky: zvažte výkup starého iPhonu, Macu nebo Apple Watch

Jistě dobře znáte ten okamžik, kdy si všimnete, že váš smartphone, počítač či chytré hodinky již nejsou tak výkonné jako dříve. Moderní technologie se vyvíjejí mílovými kroky a zdá se, že co pár měsíců jsou na trhu nové a vylepšené modely. A vy přemýšlíte, zda stojí za to investovat do té nejnovější verze.

Před koupí nového zařízení však zvažte ekologičtější a zároveň finančně výhodnější alternativu, výkup starého telefonu, počítače či hodinek a pak až nákup nového za lepší cenu. V tomto článku se na tuto možnost podíváme detailněji.

Výkup iPhonu: rychlé a výhodné řešení

Jednou z nejoblíbenějších možností je výkup iPhonu. Proces je navržen tak, aby byl maximálně jednoduchý a rychlý. Zabere vám méně než patnáct minut a lze provést na prodejně nebo i online. Budete potřebovat jen zařízení a doklad totožnosti. Při výkupu se informujete o aktuální tržní hodnotě vašeho konkrétního modelu a verze. Na základě toho vám bude nabídnuta adekvátní částka. Tu pak můžete přijmout v hotovosti, nebo si ji nechat zaslat na účet.

Nespornou výhodou je, že se takto relativně snadno a pohodlně zbavíte starého telefonu a ještě za něj získáte slušné peníze. Ty pak můžete investovat do novějšího modelu. Při výkupu ale buďte obezřetní. Víte, na co si dát pozor?

Na co si dát pozor při výkupu iPhonu

  • Stav zařízení. Vykupují se pouze funkční kusy, které nebyly opravovány neautorizovaným servisem či jinak modifikovány. Apple zařízení jsou velmi citlivá na použité součástky, proto je potřeba dbát na 100% originalitu.
  • Tržní cena. Před samotným výkupem je dobré udělat si průzkum. Zjistěte si, za kolik se aktuálně vykupuje váš konkrétní iPhone s danou kapacitou, stářím a opotřebením. Jen tak docílíte férové nabídky.
  • Bezpečnost dat. V neposlední řadě je zásadní před prodejem zařízení vymazat veškerá osobní data. Jde přeci jen o zařízení, které jste aktivně používali a uchovávali v něm citlivé údaje.

Tip: Při výběru vhodné firmy na výkup se řiďte referencemi a zkušenostmi ostatních. Dejte přednost stabilním společnostem s kamennými pobočkami, které najdete na internetu i v reálu. Vyhněte se pochybným výkupnám bez jasné identity.

Koupit nový iPhone, nebo si koupit starší?

Každý máme jiné preference a potřeby. Někomu dostačuje starší model a někdo naopak touží vždy po tom nejmodernějším. Při rozhodování, zda koupit nový model, nebo si ještě chvilku necháte ten starší, zvažte:

  • Jaké funkce vám na iPhonu chybí? Co konkrétně vám nevyhovuje na stávajícím modelu?
  • Jaké konkrétní vylepšení od nového iPhonu očekáváte?
  • Jak často a k čemu telefon používáte?
  • Jak dlouho plánujete telefon používat, tedy jakou životnost předpokládáte.

Zamyslete se nad schopnostmi, které od telefonu očekáváte a zda potřebujete ty úplně nejmodernější funkce či vám stačí spolehlivý smartphone pro běžné použití.

Výkup dalších Apple zařízení

Výkup se netýká pouze iPhonů. Svou hodnotu mají také starší Mac počítače, iPady či Apple Watch hodinky. Jaké modely a verze lze aktuálně výhodně vykoupit?

  • MacBook a iMac. Vykupují se modely s čipy M1 a novější, tedy zhruba od roku 2020. Jde stále o velmi výkonná zařízení.
  • Apple Watch. Oblíbené a žádané jsou Apple Watch od verze 7 a výše. Samozřejmostí je plná funkčnost a dobrý stav.
  • iPhone. Výkupní firmy uvítají modely od iPhone 8 výše. Jde stále o kvalitní a spolehlivé kusy.

Neváhejte tedy využít této možnosti u vašeho iPhonu, MacBooku či Apple Watch. Stačí jen najít dobrou firmu na výkup a nechat si spočítat aktuální výkupní cenu.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *